w

5 kroków do udanej przeprowadzki

Przeprowadzka nie jest dla nikogo prostym zadaniem. Aby nie zakończyła się niepowodzeniem oraz nie powodowała u nas niepotrzebnego stresu warto się do niej dobrze przygotować. Odpowiedni plan działania jest kluczowy. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach – wtedy na pewno nie będziemy mieli niespodziewanych problemów.

Przeprowadzka wymaga odpowiedniego podejścia oraz rozsądnego rozplanowania poszczególnych działań. Kiedy je najlepiej zacząć? Odpowiedź jest stosunkowo prosta: im szybciej tym lepiej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest planowanie przeprowadzki od momentu, w którym zapada ostateczna decyzja o jej realizacji.

Osoba, która „na poważnie” planuje przeprowadzkę do innego kraju, miasta lub domu czy mieszkania w obrębie tej samej miejscowości musi myśleć długofalowo i podjąć szereg działań, począwszy od ustalenia harmonogramu, poprzez wybór odpowiedniego taxi bagażowego, a skończywszy na zakupie kartonów i innych materiałów do pakowania. Jak więc sprawić, aby przeprowadzka nie była udręką? Warto pamiętać o kilku prostych krokach:

1. Dobry plan działania to podstawa

W trakcie przeprowadzki, a także bezpośrednio przed nią nie warto nic robić na siłę. Działanie w pośpiechu może być ryzykowne i powodować sporo stresu. Warto na spokojnie nad wszystkim się zastanowić i wszystkie pomysły zapisywać. Nie ma co się oszukiwać, że jesteśmy w stanie wszystko zapamiętać. Dobre pomysły i uwagi zapisane na kartce papieru na pewno nie są złym rozwiązaniem.
Warto na początku drogi ustalić, w jakim konkretnie terminie się przeprowadzamy, zorientować się, jakie są ceny usług przeprowadzkowych i materiałów do pakowania, zapytać, ile w przybliżeniu zajmują przenosiny. Konieczne również jest zarezerwowaniu odpowiedniej ilości dni wolnych w pracy, uporządkowanie spraw administracyjnych oraz ustalenie, czy będą nam potrzebne dodatkowe osoby do pomocy.

2. Organizacja kluczem do sukcesu

Jeżeli będziemy działać według ustalonego przez nas planu, wyeliminujemy błędy lub ograniczymy ryzyko ich powstania do minimum. Ustalając wszystkie szczegóły przeprowadzi dobrze jest zaplanować kilka dni dodatkowych na „nieprzewidziane” okoliczności. Może się bowiem zdarzyć, że będziemy musieli pilnie wrócić do pracy lub dopadnie nas choroba. Opóźnienie może mieć również firma transportowa.
Dobra organizacja pracy przy składaniu mebli, pakowaniu sprzętu RTV czy AGD, a także porządkowaniem np. domowego biura jest bardzo ważna. Trzymanie się planu sprawi, że o niczym nie zapomnimy.

3. Wybór dobrej firmy do przeprowadzki

Jeżeli decydujemy się na wynajem firmy transportowej, warto poszukać jej odpowiednio wcześnie. Na rynku, np. w Warszawie funkcjonuje bowiem bardzo duża ilość przedsiębiorstw, które zajmują się przeprowadzkami. Nie wszystkie jednak są warte uwagi. Aby wybrać firmę przeprowadzkową trzeba zapoznać się z jej ofertą, cennikiem, doświadczeniem, wyposażeniem, a także zapytać o rodzaj umowy i posiadane aktualne ubezpieczenie. Nie warto wybierać firm przesadnie drogich, trzeba uważać również na osoby, które wykonują swoją pracę bardzo tanio. Dobre firmy od przeprowadzek, działają w oparciu o jasne zasady, dysponują odpowiednim zapleczem oraz pomagają swoim klientom organizować przeprowadzkę od A do Z. Pamiętajmy, że dobry wykonawca to 50% sukcesu – mówi Adam Chodziński z firmy Taxi-Bagaż.

4. Ustalenie wszystkich szczegółów

Jeżeli wybierzemy firmę od przeprowadzki, ustalmy z jej właścicielem wszystkie szczegóły. W szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • termin przeprowadzki,
  • czas realizacji usługi,
  • ustalenie satysfakcjonującej dla obu stron ceny,
  • ustalenie odpowiedzialności firmy transportowej,
  • ustalenie zakresu działań.

Jeżeli jasno i wyraźnie ustalimy z wykonawcą zakres działań to w trakcie przeprowadzki nie będzie dochodzić do nieporozumień. Wiele firm swoim klientom w cenie przeprowadzki oferuje różne dodatkowe usługi, np. gratisowe materiały do pakowania. Warto o takie promocje zapytać.
5. Zachowanie spokoju
Musimy być świadomi, że przeprowadzka nie jest dla nikogo naturalną rzeczą. Jeżeli nie mamy doświadczenia (co jest zupełnie naturalne), możemy poprosić o pomoc kogoś (np. znajomych), którzy takie doświadczenie mają. Ich porady mogą się okazać dla nas bezcenne. W trakcie pakowania czy składania mebli warto zadbać o dobrą atmosferę. Nie powinniśmy się również ograniczać do wielogodzinnej pracy w ciągu dnia. Przerwa na kawę, pójście do restauracji czy kina jest dobrym rozwiązaniem.
Odpowiednie zaplanowanie przeprowadzki pozwoli uniknąć stresu. Zachowanie spokoju jest kluczowe i na pewno pomocne.

Originally posted 2016-06-11 21:50:17.

Skomentuj

Jak poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu?

Krótkie i kobiece fryzury