Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Czas na styl! Top 5 blogów modowych

Styl każda kobieta definiuje inaczej – wszystko zależy od upodobań, wieku i sylwetki. Mimo to blogi modowe postrzegamy jako te prowadzone przez niezmiennie młode, zgrabne dziewczyny w pogoni za trendami, a to tylko jedno z oblicz tej blogowej kategorii.

Joanna Biawo(klik)

Joanna Biawo na co dzień pomaga budować wizerunek marki projektantki Lidii Kality, a po godzinach zamienia się w modelkę i przed obiektywem swojego męża tworzy inspirujące, niebanalne stylizacje. Obecnie autorka jest w ciąży, więc dziewczyny w podobnym stanie znajdą na blogu wiele zestawów dla „oczekujących”, które pozwalają pozostać modną w każdej sytuacji. Wpisy stylizacyjne przeplatają się z tekstami o trendach z wybiegów i przeglądami sezonowych „must haves”, co przybliża świetnie zaprojektowanego bloga Joanny do modowego magazynu.

Czytaj:   9 rzeczy, które ułatwią ci codzienny makijaż

Grubsze Sprawy(klik)

Moda Plus Size ma się coraz lepiej, ale zwłaszcza w polskiej blogosferze wciąż brakuje inspiracji dla kobiet, które chcą być piękne niezależnie od rozmiaru. Autorka bloga Grubsze Sprawy kieruje swoje treści właśnie do nich, przekazując porady modowe zamiennie z zakupowymi poradnikami i wpisami z kategorii inspiracyjnej, gdzie opisuje między innymi popularne modelki plus size i rozprawia się z branżowymi stereotypami.

A Piece of Anna(klik)

Kobieca, stylowa i świetnie orientująca się w tredach – taka jest Ania, autorka bloga A Piece of Anna, która dzieli się z czytelnikami swoimi stylizacjami. Na jej bloga warto zaglądać, jeśli szukamy pomysłow na ultrakobiece, podkreślające sylwetkę stroje, które przyciągają wzrok nie odkrywając zbyt wiele. Wart uwagi jest cykl 3masz fason, w którym blogerka prezentuje ten sam element garderoby w trzech stylizacjach. Przeglądanie strony ułatwia podział na kategorie ze względu na pory roku.

Czytaj:   Inspirujące stylizacje na Majowkę

Minimalissimo(klik)

Wbrew nazwie, na tym blogu nie znajdziecie typowo minimalistycznych stylizacji, ale modną odsłonę kobiecej klasyki. Jego autorka jest architektką i graficzką, co tłuamczy jej zamiłowanie do prostych, czystych form i zgrabnych kompozycji także w stroju. W stylu blogerki można odnaleźć brytyjską nutę i zamiłowanie do retro-estetyki, które świetnie łączy ze współczesnymi trendami. Dodatkowo, blog zajmuje wciąż kiepsko zagospodarowaną nisze porad modowych dla czterdziestolatek, które są swoistą modową efemerydą, zawieszone między młodzieżowymi trendami i stateczną, dojrzałą elegancją.

Czytaj:   Szerokie spodnie – z czym nosić, aby wyglądać modnie i stylowo?

Krystyna Bałakier(klik)

Moda nie zna nie tylko rozmiaru, ale też wieku, czego świetnym przykładem jest Krystyna Bałakier – modowa blogerka i stylistka 50+. Autorka dosłownie żyje modową tematyką, ponieważ od kilku lat realizuje się także jako stylistka, wyspecjalizowana w kreowaniu wizerunku osób dojrzałych. W jej własnej szafie obok strojów klasycznych znajdują się też awangardowe, o których wielu powiedziałoby „w tym wieku tak nie wypada”. W kwestiach mody Krystyna jest jednak sama sobie sterem, żeglarzem i okrętem, czym inspiruje wiele swych rówieśniczek.

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *