Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszech czasów Kevin Mitnick, Simon William L.

Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszech czasów

Kevin Mitnick, Simon William L.

Ghost in the Wires: My Adventures as the World’s Most Wanted Hacker

Kevin Mitnick, najsłynniejszy (były) haker świata, był tematem niezliczonych artykułów i programów telewizyjnych, idolem młodych hakerów, a swego czasu także najbardziej poszukiwanym przez FBI przestępcą cyberprzestrzeni. FBI oszacowało jego włamania na wartość 300 milionów $. Sam Mitnick podkreśla, że nigdy nie sprzedawał zdobytych danych ani ich nie wykorzystywał do celów osobistych. Hakował największe korporacje świata dla samego złamania kodu, dla zabawy, z ciekawości. By udowodnić światu i samemu sobie, że jest najlepszy.

Czytaj:   Anti-Spam Tool Kit. Edycja polska Paul Wolfe, Charlie Scott, Mike W. Erwin

Bo był. I jest nadal.
Po odbyciu kary w więzieniu federalnym, Kevin Mitnick wyszedł na wolność i przeszedł na druga stronę barykady. Dziś pracuje dla największych firm świata jako konsultant do spraw zabezpieczeń i jest w tym najlepszy. Po 7 latach milczenia, zaprzysiężonego przed rządem USA, wreszcie przemówił. Przy współpracy Williama L. Simona spisał historię swojego życia i wydał ją pod tytułem „Duch w sieci. Autobiografia” (sierpień 2011).

Czytaj:   Android 3. Tworzenie aplikacji Satya Komatineni, Dave MacLean, Sayed Hashimi

„Duch w sieci. Autobiografia” jest trzymającą w napięciu prawdziwą historię życia Kevina Mitnicka, opowiedzianą jak w klasycznym thrillerze czy powieści szpiegowskiej. Opisuje skomplikowane dzieciństwo Mitnicka, młodość, kiedy – jak wielu kolegów – zaczął włamywać się do systemów telefonicznych, a następnie pasję, jaką okazało się hakowanie na skalę międzynarodową. Krok po kroku obserwujemy kolejne włamania do systemów komputerowych największych korporacji, z FBI włącznie. Kiedy tajne służby rozpoczynają pościg z Mitnickiem, ten z powodzeniem zwodzi ich, manewrując między zabezpieczeniami i tworząc fałszywe tożsamości. Ta „zabawa w kotka i myszkę” trwa latami.

Czytaj:   Dania Bornholm i Wyspy Owcze. Praktyczny przewodnik Pascal Szyma Marcin, Łazarz Radosław, Ostrowski Piotr

Patroni:
     
KSIĄŻKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *