Home / Oszczędzanie pieniędzy / Idealny lunchbox dla ucznia
lunchbox sniadaniowka dla ucznia

Idealny lunchbox dla ucznia

Lunchbox to pudełko, bez którego obecnie nie może obejść się praktycznie żadne dziecko w szkole. Rodzice coraz częściej rezygnują z przygotowywania codziennie kanapek dla swojej pociechy, zamiast tego stawiając na bardziej urozmaicone rozwiązania. Sałatki, jogurty, zdrowe przekąski – teraz coraz więcej dzieci je takiego rodzaju posiłki na przerwach szkolnych, a lunchbox pozwala na odpowiednie przechowywanie tego pożywnego jedzenia.

Jakie lunchboxy znajdziemy w sklepach?

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na pudełka śniadaniowe, producenci proponują coraz więcej ciekawych rozwiązań. Tradycyjne pudełka już dawno przestały wieść prym. Teraz dużą popularnością cieszą się przede wszystkim lunchboxy z przegrodami. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż zazwyczaj każdą z komór da się wyciągnąć i dostosować wnętrze pudełka do swoich potrzeb. Bardzo praktyczne są pudełka zamykane na klipsy, które dają gwarancję, że lunchbox na pewno nie otworzy się w szkolnym plecaku.

Oprócz tego niejedno pudełko śniadaniowe wyposażone jest w specjalną uszczelkę, która zapobiega wyciekaniu sosów do sałatek czy innych płynnych elementów drugiego śniadania. Niektórzy stawiają także na lunchbox przypominający niewielki plecak, który jest wygodny do noszenia, a wewnątrz wyściełany folią termoizolacyjną, która pozwala zachować świeżość i odpowiednią temperaturę pożywienia.

Jak pakować [block]0[/block]?

Oczywiście można postawić na tradycyjne kanapki, które zawsze pozwalają zaspokoić apetyt, jednak codzienne wybieranie tego samego rozwiązania nie jest dobrym pomysłem. Warto postawić na różnorodność i sprawić, że posiłki będą pożywne, a jednocześnie ciekawe.

Dzięki temu dziecko będzie czerpać znacznie większą przyjemność z jedzenia. Warzywa pokrojone w paski, a do tego dip czy humus, jogurt z płatkami i dodatkiem ulubionych owoców – to propozycje ciekawsze, a jednocześnie pełne wartościowych składników odżywczych.

 

Zdrowy i pyszny lunchbox do szkoły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *