Home / Pomysły na prezenty / Jaki prezent na parapetówkę?
prezent na parapetówkę

Jaki prezent na parapetówkę?

Twoi znajomi zaprosili cię parapetówkę? Nie wypada zatem przyjść z pustymi rękoma, dlatego w dobrym guście będzie przygotowanie odpowiedniego upominku. Jakie prezenty na pewno się sprawdzą? Na co zwrócić uwagę podczas kupowania? Oto kilka rozwiązań.

Parapetówka to impreza organizowana w nowym mieszkaniu. Dawniej organizowano ją niemal w pustym mieszkaniu – zaraz jak pojawiły się w nim parapety – stąd jej nazwa. Obecnie sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ goście zapraszani są zazwyczaj do mieszkania, które jest już całkowicie urządzone. Wybór odpowiedniego prezentu jest zatem trochę trudniejszy. Do pustego mieszkania można było kupić właściwie każdy prezent. Na szczęście, obecnie także mamy spory wybór ciekawych i oryginalnych upominków, które na pewno przydadzą się właścicielom.

Czym się kierować?

Osoby, które dobrze znają lokatorów mieszkania i wiedzą o ich gustach oraz zainteresowaniach są w nieco łatwiejszej sytuacji. W przeciwnym razie, warto zwrócić szczególną uwagę na to, w jakich stylu mieszkania zostało urządzone. Jeśli nie widzieliście mieszkania, możecie popytać innych znajomych lub właścicieli o kolorystykę wnętrz czy jakieś szczególne upodobania. Możemy oczywiście postawić na bardziej uniwersalne pomysły, w postaci jakiś sprzętów czy akcesoriów. O to też czasami warto dogadać się z lokatorami czy innymi gośćmi, aby nie powielać danej rzeczy.

Powinniśmy postawić na pomysłowy i praktyczny prezent, który będzie dostosowany do potrzeb właścicieli. Wybór jest naprawdę duży i każdy bez problemu ma możliwość znaleźć właściwy prezent do nowego mieszkania. Pamiętajmy, że z jednej strony warto postawić na uniwersalizm i funkcjonalność, z drugiej – na oryginalność oraz dobrą jakość kupowanego upominku. Nie oznacza to jednak, że musimy wydawać dużo pieniędzy, aby sprawić radość właścicielom. Wystarczy dobrze się rozejrzeć i zastanowić. Czasami niewielki upominek może okazać się tym najlepszym.

Co wybierać?

Najlepiej postawić na praktyczną stronę prezentu. Dobrze jeśli zapraszające osoby wskażą czego im brakuje im brakuje w nowym mieszkaniu, chociaż – z drugiej strony – istnieje sporo rzeczy, które możemy kupić bez uprzedniego pytania. Zestaw szklanek, kieliszków czy innych funkcjonalnych akcesoriów zawsze się sprawdzi. Wszystko zależy od upodobań właścicieli.

Pierwszą propozycją może być wymieniony wyżej zestaw szklanek, kieliszków czy podobnych rzeczy. Zapas szklanych drobiazgów na pewno znajdzie swoje zastosowanie w każdym mieszkaniu. Warto pomyśleć o jakimś dodatku do tego rodzaju akcesoriów. Jeśli kupujemy kubki na herbatę czy kawę, dobrze jest umieścić także dany napój. W przypadku zakupu wina idealnym dodatkiem będzie korkociąg czy inne winiarskie akcesoria.

Uniwersalną propozycją będzie zakup pościeli, ręczników, koców, które na pewno znajdą zastosowanie w każdym domu. Oprócz tego możemy pomyśleć o bardziej ozdobnych upominkach, takich jak na przykład zegar na ścianę, ramki na zdjęcia czy ciekawe lampki oświetleniowe.

Więcej informacji
Artykuł przygotowany przez Ministerstwo gadżetów. Na stronie www.ministerstwogadzetow.com znajdą Państwo gadżety idealne na prezent dla niej i dla niego.

Zobacz również

prezenty mikołajkowe

Jak uniknąć nietrafionych prezentów? Oto 5 pomysłów na ciekawe prezenty mikołajkowe

Kupowanie prezentów to prawdziwa sztuka. W dobrym tonie jest podziękować za każdy otrzymany upominek, jednak …

Prezenty na nowy dom

Każdy dobry gość zna złotą regułę: nigdy nie pojawiaj się z pustymi rękami. Często znalezienie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *