Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Jest dobrze Bartosz M. Wrona

Jest dobrze

Bartosz M. Wrona

Książka ta powstała jako rezultat kilkunastu lat pomagania osobom, które zgłaszały się na psychoterapię.

Byli wśród nich tacy, którzy leczyli się łatwiej, byli tacy, którzy leczyli się trudniej, a byli też i tacy, którzy nie leczyli się wcale. Na ponad 200 stronach autor usiłuje opowiedzieć o tym, co decyduje o sukcesie w leczeniu i jak to zrobić by znaleźć się w pierwszej z tych grup.

Czytaj:   Tożsamość. Trudne pytanie kim jestem Łukaszewski Wiesław, Doliński Dariusz, Maruszewski Tomasz

Jego zapiski mają niezwykle praktyczny charakter.

Książka nie powstała jako podręcznik akademicki, lecz jako zbiór lapidarnych wskazań, prostych anegdot, jasnych przykładów. Nie ma w niej odwołań do literatury przedmiotu, nie ma intelektualnych spekulacji, nie ma ideologicznych drogowskazów. Jest w niej tylko to co sami pacjenci wnosili na sesje i tylko to, co sami z nich wynosili.

Czytaj:   Bohaterowie, hochsztaplerzy, opisywacze. Wokół Żydowskiego Związku Wojskowego Dariusz Libionka, Laurence Weinbaum

Tylko tyle i aż tyle.

To kwintesencja kilkunastu lat pracy, obserwacji i zapisków, gromadzenie których miało być pomocą w niełatwej walce o lepszego siebie. To czasem krzywe zwierciadło, czasem kryształowe lustro, czasem kij, a czasem marchewka. Wszystko to czego potrzebujesz by odkryć dlaczego cierpisz i co zrobić by cierpieć mniej lub cieszyć się więcej i nie cierpieć wcale.

Czytaj:   Maxwell John C.Bądź liderem

I już.
KSIĄŻKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *