Home / KSIĄŻKI / MacKay MalcolmLewis Winter musi umrzeć

MacKay MalcolmLewis Winter musi umrzeć

MacKay Malcolm


Lewis Winter musi umrzeć


https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326×466/a_02ra.jpg
Fenomenalny, burzący konwencje mroczny kryminał. Choć czytelnik od początku wie, kto zabił a raczej kto zabije i kto będzie ofiarą, to książka wciąga bez reszty, przykuwając uwagę przede wszystkim dzięki nadzwyczajnie sprawnej narracji i doskonale naszkicowanej postaci głównego bohatera. Calum MacLean jest płatnym mordercą, najlepszym w tym fachu. Zlecenia przyjmuje rzadko, starannie je wybiera, ale jeśli już podejmie się jakiegoś zadania, to wykonuje je perfekcyjnie. Tak też dzieje się w przypadku zabójstwa Lewisa Wintera: Calum bez zarzutu wywiązuje się z zadania, niczego nie pozostawiając przypadkowi, ale nie wie, że jest tylko pionkiem w znacznie ważniejszej grze, i że tym razem jego genialne umiejętności obrócą się przeciwko niemu.
Ta książka pierwsza część trzytomowego cyklu – to bez wątpienia najwybitniejsze osiągnięcie gatunku zwanego tartan noir, czyli szkockiego czarnego kryminału. Druga część serii, pt. Pożegnanie gangstera, została uznana najlepszą szkocką powieścią kryminalną 2013 roku.
Debiut nie do przeoczenia Powieść Mackaya jest tym bardziej niesamowita, że autor stworzył ją posiłkując się tylko swoją wyrafinowaną wyobraźnią. Dał życie postaciom tak realnym, że żyją jeszcze długo po przewróceniu ostatniej strony. Styl tartan noir będzie miał nową gwiazdę.
Daily

ebookpoint

KSIĄŻKI

Zobacz również

Thomas B. Brazelton, Joshua D. SparrowGrzeczne dziecko. Jak ustalć zdrowe granice i wspierać samodzielność

Thomas B. Brazelton, Joshua D. Sparrow Grzeczne dziecko. Jak ustalć zdrowe granice i wspierać samodzielność …

Grochola KatarzynaZielone drzwi

Grochola Katarzyna Zielone drzwi https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326×466/a_02jc.jpg Każde zdarzenie, o którym piszę, miało miejsce. Każda osoba, o …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *