Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Mój chłopiec, motor i ja. Z Druskiennik do Szanghaju 1934-1936 Korolec-Bujakowska Halina

Mój chłopiec, motor i ja. Z Druskiennik do Szanghaju 1934-1936

Korolec-Bujakowska Halina

W sierpniu 1934 roku Halina i Stach Bujakowscy ruszyli w podróż poślubną… motorem tak daleko, jak to możliwe z rodzinnych Druskienników, czyli do Szanghaju. Wyprawa trwała rok i siedem miesięcy, szlak wiódł przez całą Azję, od Turcji, poprzez Syrię, Irak, Persję, Indie, Burmę, Indochiny do Chin, prawie 24 000 kilometrów. Stanisław prowadził motocykl, Halina siedziała w koszu. Na kolanach trzymała maszynę do pisania. Na postojach, w namiocie, przysiadłszy na skraju drogi, w każdej wolnej chwili spisywała kronikę zmagań z przeciwnościami losu, dokumentowała obyczaje w egzotycznych krajach, notowała wrażenia ze spotkań z ludźmi (i zwierzętami).

Czytaj:   Szybka nauka języków obcych. Jak szybko i skutecznie uczyć się języków obcych wykorzystując możliwości własnego umysłu Paweł Sikoń

Powstał barwy reportaż z podróży i świadectwo sportowego wyczynu. Dzienniki ujrzały światło dzienne po z górą 70 latach; ich orpracowania dokonał Łukasz Wierzbicki autor, który wcześniej m.in. przybliżył czytelnikom zapomnianą postać wielkiego podróżnika Kazimierza Nowaka (Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd)
KSIĄŻKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *