Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Najlepsze prezenty z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka już dziś. I choć każda okazja jest dobra, by obdarować swoją pociechę, w to wyjątkowe święto szczególnie warto poczuć się w obowiązku. Pytanie tylko: co kupić maluchowi? Pamiętać trzeba przede wszystkim o jednej ważnej rzeczy: nie cena prezentu jest najważniejsza, a to, czy został kupiony od serca.

Jak zatem znaleźć upominek idealny? Z tym może być trudno ale poniżej przygotowaliśmy kilka podpowiedzi, które pozwolą (chociaż trochę) ułatwić to zadanie.

Prezenty, które łączą przyjemne z pożytecznymdzień dziecka

Upominkami na Dzień Dziecka, które zawsze się sprawdzają są różnego rodzaju gry i zabawki edukacyjne. Dlaczego? Ponieważ ich projektanci troszczą się o to, by zaoferowane rozwiązania pobudzały kreatywność maluchów, a jednocześnie zapewniały wyśmienitą rozrywkę. Przykłady? Rewelacyjne eksperymenty naukowe zaklęte w postaci zabawek. Za ich pomocą dziecko może np. samo wyczarować kryształy, poznać zasadę działania zegara, czy samodzielnie wyprodukować mydło. A to dopiero początek zabawy! Sprawdzić mogą się również edukacyjne quizy – np. dotyczące geografii i historii Europy, znaków drogowych czy matematyki. Umiejętnie dopasowana gra tego typu zapewni mnóstwo zabawy i spotka ze znacznie większą aprobatą niż nawet największy kosz słodyczy.

Czytaj:   Małgorzata Kożuchowska: kiedy pojawia się dziecko, nagle każda z nas jest prawie że Napoleonem

eksperymenty naukowe

Zabawki odpowiednie do wieku

Wybierając zabawki na Dzień Dziecka, warto zwrócić baczną uwagę na to, dla dzieci w jakim wieku są one przeznaczone. Z jednej strony to ważne, ponieważ dzieci poniżej 3. roku życia nie powinny być narażone na kontakt z niewielkimi, niebezpiecznymi dla nich, elementami. Z drugiej – chodzi o to, by gra lub zabawka była dopasowana do intelektualnego poziomu malucha. Oznaczenia są bardzo wyraźne na opakowaniach dobrych produktów. Można również – jeśli kupujemy w sklepie internetowym – przefiltrować przeglądane produkty, tak by wpisywały się w potrzeby malucha, który zostanie obdarowany.

Czytaj:   Większość kobiet w ciąży ma niedobory choliny. Substancja ta ośmiokrotnie zmniejsza ryzyko występowania zespołu Downa i autyzmu u dzieci

dzień dziecka

A może coś do czytania?

Lektura jest dobra na wszystko. No, może nie „lektura” – bo książki, które kojarzą się z tymi, które trafiły do kanonu literackiego i są obowiązkowo czytane podczas lekcji polskiego w szkole dobrym pomysłem na prezent nie są. To, co obowiązkowe nie kojarzy się raczej z przyjemnością. Ale już pięknie ilustrowany zbiór bajek lub baśni dla przedszkolaka czy ucznia pierwszych klas podstawówki lub wciągająca powieść młodzieżowa może wciągnąć bez reszty. Warto się więc przyjrzeć również ofercie księgarń – szczególnie, że z okazji Dnia Dziecka, dostaniemy rabat sięgający nawet do 30 procent.

Czytaj:   Aktywne dziecko to szczęśliwe dziecko

Cokolwiek by nie wybrać, prezent na Dzień Dziecka kupiony od serca na pewno zostanie przez malucha (lub starszą latorośl) doceniony.

Najważniejsze to pamiętać o tym wyjątkowym święcie i celebrować je wspólnie z dzieckiem, bo przecież tak naprawdę o to chodzi w tym dniu. A prezent, nie ważne czy książka, zabawka czy konsola do gier – to tylko dodatek. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *