Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Nowa paleta farb do wnętrz Annie Sloan

Ta brytyjska projektantka kocha piękne kolory, artystów i sztukę. Nic dziwnego, w końcu sama jest artystką. Jej najnowsza jesienno-zimowa paleta wzbogaciła się właśnie o trzy kolejne wysmakowane barwy. A do ich stworzenia zainspirował ją Charleston Farmhouse – wiejski dom Virginii Woolf i miejsce spotkań słynnej grupy Bloomsbury.

Kiedy 30 lat temu szukała odpowiedniej farby, którą mogłaby pomalować kupiony na pchlim targu stolik, okazało się, że żadna z dostępnych na rynku firm, nie spełnia jej wymagań. A Annie Sloan szukała takiej, która byłaby łatwa w nakładaniu, dawała szybkie efekty i miała piękne kolory.

To zrozumiałe, bo sama jest artystką kolorystką. Skoro więc nie znalazła odpowiedniego dla siebie barwnika, postanowiła stworzyć go sama. Tak, w oparciu o zdobytą na artystycznych studiach wiedzę na temat pigmentów, powstała jej własna marka i pierwsza farba, kultowa dziś i znana na całym świecie Chalk Paint™.

Czytaj:   Ogród idealnym miejscem dziecięcych zabaw

Annie Sloan

Annie Sloan

Annie Sloan

Annie Sloan

Annie Sloan

Annie Sloan

 

Annie Sloan

Annie Sloan

 

Annie Sloan na zawsze zmieniła świat malowania mebli. Jej genialne farby do ścian, drewna, a nawet farbowania tkanin, są łatwe w użyciu i niezwykle wszechstronne, a wysmakowane kolory, które Annie wyczarowuje, inspirując się malarstwem ulubionych mistrzów można mieszać, rozjaśniać i przyciemniać, uzyskując za każdym razem niepowtarzalne efekty.

Brytyjska projektantka kocha sztukę. To dla niej niewyczerpane źródło inspiracji. Wykorzystuje je, aby udoskonalać swoje produkty i wzbogacać ich kolorystyczną paletę. Farby z jej jesienno-zimowej edycji na przykład, powstały pod wpływem zainteresowań awangardową grupą Bloomsbury skupioną wokół pisarki Virginii Woolf i jej siostry malarki Vanessy Bell. Charleston Farmhouse, wiejski dom na południu Anglii, przez wiele lat był legendarnym miejscem spotkań intelektualnej elity drwiącej z brytyjskiego konserwatyzmu. Artyści, pisarze, krytycy grali na nosie wiktoriańskiej wytworności, malując i dekorując wnętrza swoich domów w kolorowym, lekkim stylu, w zgodzie z awangardową dezynwolturą.

Czytaj:   Wykańczanie wnętrz... bez jego wykańczania? Beton i cegła w aranżacji

— Do angielskich artystów z kręgu Bloomsbury doprowadziły mnie książki – mówi Annie Sloan. — Od razu pokochałam ich spontaniczne, wolne podejście do sztuki i radość, jaką z niej czerpali – opowiada. To uważane dziś przez historyków sztuki za najważniejsze zjawisko w brytyjskiej kulturze XX wieku, dla Annie, wówczas młodej studentki sztuk pięknych, było niezwykłym i cennym odkryciem. Po ponad 40 latach zainspirowało dojrzałą już artystkę do stworzenia limitowanej edycji trzech nowych kolorów swoich kultowych farb. Każdy z nich stanowi część zestawu i został nazwany na część miejscowości, w których mieszkała kiedyś Virginia Woolf – Rodmell, Tilton i Firle.

Pierwszy to zmysłowy, śliwkowy fiolet, który zdobił główny salon Charleston – miejsce spotkań elity. Kolejny – zgaszony, musztardowy Tilton, powstał z inspiracji pięknym geometrycznym wzorem namalowanym na szafie Vanessy Bell. Wreszcie ostatni – świeża, orzeźwiająca zieleń, zupełnie taka, jaką w Charleston House pomalowano ścianę wokół kominka w gabinecie krytyka Clive’a Bella. Każdy z trzech zestawów zawiera puszkę farby Chalk Paint™ w jednym z limitowanych odcieni, puszkę bezbarwnego wosku Chalk Paint™ Wax oraz przewodnik pełen inspirujących pomysłów i wskazówek od Annie Sloan. Produkty o pojemności 120 ml każdy, wystarczą, jak mówi projektantka, na pomalowanie dekoracyjnego krzesła lub niewielkiego stolika.

Czytaj:   Annie Sloan - lato ze sztuką

Annie Sloan od lat współpracuje i wspiera Charleston Trust, organizację która opiekuje się siedzibą Bloomsbury Group. Barwne miejsce od 1986 roku udostępniane jest zwiedzającym i co roku przyciąga na południe Anglii gości z całego świata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *