Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Od zera do ECeDeeLa Standard. S1-S3 Marcin Adamiec, Przemysław Powroźnik

Od zera do ECeDeeLa Standard. S1-S3

Marcin Adamiec, Przemysław Powroźnik

Książka Od Zera do ECeDeeLa Standard (S1-S3), to kolejna książka przygotowana nie tylko, jako poradnik dla osób, które zaczynają dopiero swoją przygodę z komputerem, ale również dla wszystkich, którzy w aktywny i zaawansowany sposób korzystają, na co dzień z komputera, jako źródła wiedzy i narzędzia pracy.

Autorzy książki dołożyli wszelkich starań, by treści zostały zaprezentowane w prosty i przejrzysty sposób i każdy mógł samodzielnie nauczyć się obsługi współczesnego oprogramowania z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w przestrzeni Internetu.

Czytaj:   Szablą i wąsem Antologia

Książka w szczegółowy sposób omawia trzy duże zagadnienia. Pierwsze związane jest z obsługą programu MS Access, wykorzystywanego do gromadzenia i przetwarzania danych. Drugim zagadnieniem są prezentacje komputerowe i grafika w zastosowaniu menadżerskim, czyli obsługa popularnego programu MS Power Point. Ostatnim tematem jest bezpieczeństwo w sieci. Omówione są wszystkie zagrożenie jakich musimy się strzec pracując z komputerem wraz z jasną informacją, jak sobie z nimi poradzić. Podawane są wskazówki i metody ochrony danych, oraz naszej prywatności.

Czytaj:   Kamiński MarekAlfabet

Książka nadaje się również jako idealny podręcznik do nowego programu ECDL. Dostosowana jest do najnowszego sylabusa i ułatwia przygotowanie się do zdania egzaminu ECDL PTI STANDARD. 

Autorami książki są wybitnie uzdolnieni uczniowie Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Nr 1 w Piekarach Śląskich. Przemysław Powroźnik i Marcin Adamiec oprócz codziennych obowiązków szkolnych, pasjonują się informatyką, z którą wiążą swoją przyszłość. Nie rzadko służą dobrą radą i pomocą swoim rówieśnikom, pomagając im w nauce, oraz rozwiązując na bieżąco zaistniałe problemy sprzętowe jak i związane z oprogramowaniem 

Czytaj:   Sonata o marzeniach Aneta Rzepka

 Treść książki obejmuje pełny zakres standardu: ECDL PTI Standard, na który składają się następujące kompetencje:
 S1 – Użytkowanie baz danych;
 S2 – Grafika menadżerska i prezentacyjna;
 S3 – IT Seciurity (Bezpieczeństwo w informatyce);
KSIĄŻKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *