w , ,

Do sałat, makaronu i… maseczek. Sekrety oliwy z oliwek

Ma przyjemny smak i jest doskonałym dodatkiem do potraw. Oliwa z oliwek sprawdzi się nie tylko w kuchni – jej lekka konsystencja sprawia, że można z powodzeniem stosować ją jako naturalny kosmetyk. Może w związku z tym zafundujesz sobie dziś wieczorem mini salon piękności?

 

Pyszne lekarstwo

Oliwa z oliwek jako dodatek do potraw ochroni organizm przed chorobami układu krążeniowego dzięki nienasyconym kwasom tłuszczowym, które obniżają poziom złego cholesterolu. Używana jako kosmetyk wzbogaci naskórek o witaminę F, tworząc barierę ochronną zapobiegającą utracie wilgoci. Oprócz likwidowania szorstkości odpowiada też za eliminowanie podrażnień, więc może okazać się pomocna przy alergiach i atopowym zapaleniu skóry. Nałożona bezpośrednio na cerę nada jej zdrowy i promienny wygląd i uchroni przed powstawaniem zmarszczek. To także naturalny filtr UV i środek do demakijażu, który nie podrażni oczu.

Trudny wybór

Do gotowania, tak samo jak do tworzenia naturalnych maseczek, wybieraj oliwę dobrą gatunkowo, najlepiej extra virgine, koniecznie tłoczoną na zimno. Taki rodzaj pochodzi z owoców drzew co najmniej 5-letnich, które zbierane są ręcznie i nie są zbyt kwaśne.

Promienna twarz

Od czasu do czasu możesz zafundować skórze twarzy domową maseczkę na bazie oliwy i składników, które powinny być obecne w większości domów. Przed zastosowaniem właściwej mieszanki możesz także zrobić peeling, który złuszczy martwy naskórek i wyrówna koloryt cery. W tym celu szklankę oliwy z oliwek zmieszaj z ¼ szklanki zmielonych ziaren zbóż, po czym wykonaj kilkuminutowy masaż.\r\n\r\nCzas na właściwą maseczkę. Do miseczki dodaj łyżeczkę oliwy, dwie łyżeczki śmietany i łyżeczkę miodu. Zawartość dokładnie wymieszaj, nałóż na twarz i szyję, po czym pozostaw na ok. 20 min. Skóra zostaje odżywiona i zyskuje zdrowy wygląd.

Lśniące włosy

Oliwa z oliwek to remedium na suche, łamliwe i zniszczone włosy. Do przygotowania maseczki potrzebujesz pół szklanki oliwy zmieszanej z sokiem z połowy cytryny. Całość lekko podgrzej, po czym wmasuj we włosy i spłukaj po 15 minutach. Kosmyki stają się nawilżone i błyszczące. Mikstura pomaga także w walce z łupieżem i rozdwajającymi się końcówkami.’),

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Skomentuj

    Jak stworzyć wygodny zagłówek do łóżka?

    Kontrakty CFD – czym są i jak działają?