Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Sposoby na pozbycie się mrówek w domu

Nawet w zadbanym i czystym domu mogą pojawić się mrówki. Na ogół są to stworzenia niegroźne i pożyteczne, ale nieco inaczej jest jeśli pojawiają się w naszym domu jako niechciani goście. W tym momencie musimy znaleźć sposób, aby się ich skutecznie pozbyć.

 

Pojawienie się mrówek w mieszkaniu może być spowodowane różnymi czynnikami. Główny wpływ może mieć pożywienie, szczególnie te pozostawione bez żadnego zabezpieczenia. Warto zatem zadbać o właściwe przechowywanie jedzenia oraz zachowanie odpowiedniej czystości. Mrówki najczęściej pojawiają się w kuchni, gdzie mają najlepszy dostęp do pożywienia.

Mrówki na ogół są bardzo pożyteczne, jednak pojawienie się ich w mieszkaniu może być dokuczliwym problemem. Przed przystąpieniem do ,,walki” z mrówkami, warto sprawdzić skąd się przedostają do mieszkania. Jeśli uda ci się znaleźć źródło pojawienia się owadów – zabezpiecz wszystkie szczeliny i otwory, przez które prawdopodobnie się przedostają. W razie potrzeby możesz użyć także substancji odstraszających mrówki.

Jak pozbywać się mrówek?

Przede wszystkim możesz użyć specjalnych preparatów, które pomagają zwalczać problem z mrówkami, czy innego rodzaju owadami. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcją, umieszczoną na detergencie. Często bywa tak, że po spryskaniu danego miejsca, nie powinna się w nim przebywać przez kilka godzin.

Można używać także innych sposobów, które pozwolą ci odstraszyć mrówki. Takie substancje to na przykład ocet, czosnek, proszek do pieczenia, olejek cytrusowy, liście laurowe oraz pieprz. Rozsypując lub wylewając niewielką ilość, któregoś z ,,preparatów” możemy zabezpieczyć wszystkie wejścia, przez które mrówki mogą się przedostawać – drzwi, okna i inne szczeliny.

Istnieją także inne metody, takie jak ustawienie pojemnika z miodem, do którego będą lgnęły mrówki, a także posypać miejsce ich wędrówek proszkiem do pieczenia czy sokiem z cytryny. Mamy sporo możliwości, aby pozbyć się mrówek domowymi sposobami i zapewne któreś z nich okażą się skuteczne.

Można odstraszać je także za pomocą boraksu – to środek przeznaczony do lutowania stali. Należy go wymieszać z ugotowanym jajkiem i rozłożyć w miejscu wędrówek mrówek. Pamiętajmy jednak, aby zachować szczególną ostrożność, jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta.

Jak zapobiegać pojawieniu się mrówek?

Możesz także starać utrzymać się swój dom bez obecności mrówek. Przede wszystkim zachowaj czystość w swoim mieszkaniu. Mrówki stale poszukują pożywienia, dlatego należy uniemożliwić im dostęp do jakiegokolwiek pokarmu. Warto także zabezpieczyć wszelkie szczeliny oraz otwory, przez które mogłyby się przedostać.

Poza tym zadbaj o to, by nie pozostawiać żadnego jedzenia na zewnątrz i zamykaj pożywienie w dobrze uszczelnionych pojemnikach. Szczególnie tyczy się do takich produktów, jak cukier, miód czy inne słodkie przetwory.

Dokładnie czyść wszystkie powierzchnie – stoły, blaty oraz podłogi. Nie pozostawiaj żadnych okruchów i innych resztek jedzenia. Zadbaj o to, by naczynia nie zalegały w zlewie.

Więcej informacji
Firma General Fresh, dostępna pod adresem http://generalfresh.pl/, dostarcza klientom wysokiej jakości środków czystości.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *