Home / Zdrowie / Świadome samoleczenie
Świadome samoleczenie

Świadome samoleczenie

Z roku na rok zwiększa się sprzedaż leków a co za tym idzie i ich spożycie. Leki dostępne bez recepty i [block]0[/block] diety stosuje 89 proc. dorosłych Polaków. Najczęściej są to środki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz łagodzące objawy przeziębienia lub grypy.

Pod względem ilości zażywanych środków przeciwbólowych zajmujemy drugie miejsce w Europie. Niestety przyjmowanie leków przez pacjentów nie zawsze odbywa się zgodnie z zasadami bezpiecznego ich stosowania. Blisko 40% Polaków nie czyta ulotek dołączonych do leków dostępnych bez recepty.

W odpowiedzi na ten problem Stowarzyszenie „Równość na Fali” w ramach udzielonego przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego dotacji realizuje kampanię „Świadome samoleczenie”. Kampania ma zasięg wojewódzki, a jej celem jest wyposażenie mieszkańców województwa zachodniopomorskiego w wiedzę nt. niebezpieczeństw związanych z niekontrolowanym zażywaniem leków bez recepty

Skutki, zagrożenia, wskazówki dotyczące zażywania leków można zostały przedstawione na stronie internetowej www.swiadomesamoleczenie.pl oraz fanpage’u http://www.facebook.com/swiadomesamoleczenie.

Zobacz również

Dla właściwego funkcjonowania wszyscy potrzebujemy ciszy

Badania nie pozostawiają złudzeń: natłok bodźców negatywnie wpływa na mózg człowieka. Do właściwego rozwoju potrzebujemy …

smog w polsce

Smog w Polsce – 7 rad, jak się przed nim chronić

Smog – aktualnie na ustach wszystkich. Wszędzie słychać o jego szkodliwości, ale także o tym, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *