Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Zabawa dla całej rodziny z deską do balansowania

W dzisiejszych czasach o dobrą zabawkę dla dziecka naprawdę trudno. W sklepach znajduje się bowiem mnóstwo różnorodnych propozycji, a ogromny wybór sprawia, że każda z nich szybko się nudzi. Dużym wyzwaniem jest więc zaprojektowanie czegoś, co podbije serce każdego dziecka i zostanie z nim na dłużej. Jednym z takich produktów niewątpliwie jest deska do balansowania.

Fenomen deski do balansowania

Sekret tkwi w… prostocie. Kawałek odpowiednio wygiętego drewna wystarczy, by zapewnić zabawę całej rodzinie. Z deski mogą bowiem korzystać nawet naprawdę małe dzieci, a także ich rodzice czy osoby starsze, gdyż może ona utrzymać ciężar do 200 kilogramów. Łukowaty kształt i prosta forma sprawia, że deska pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność. Może być więc używana także jako jeden z wielu elementów podczas zabawy. Doskonale nada się jako most w większej konstrukcji czy fragment fortu. Można korzystać z niej nie tylko w domu, ale także zabierać ją na dwór. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to by nie zostawiać deski na zewnątrz na zbyt długi czas, by czynniki atmosferyczne nie przyczyniły się do jej niszczenia.

Czytaj:   Aktywne dziecko to szczęśliwe dziecko

deska do balansowania

Ciekawa forma treningu

Deska do balansowania oferuje zupełnie inną formę rozrywki niż większość produktów dla dzieci dostępnych w sklepach. Ma nauczyć dziecko balansowania, zwiększyć jego świadomość własnego ciała i siłę mięśni. Doskonale nadaje się do treningów zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dzięki desce możliwe jest wzmacnianie konkretnych partii ciała, ale także ogólny rozwój. Co więcej, ćwiczenia z deską są na tyle nietypowe, że wydają się bardziej zabawą niż sposobem na trening, a jednocześnie przynoszą zaskakująco dobre efekty. Rodzice mogą być więc pewni, że dziecko nie tylko będzie się bawić, ale także rozwijać swoje zdolności psychofizyczne i spędzać czas bardziej aktywnie.

Czytaj:   Na przekór złej pogodzie – obalamy 5 mitów o jeździe na rowerze zimą

Produkt wysokiej jakości

Deska została zaprojektowana tak, by mogła rosnąć wraz z dzieckiem i służyć wszystkim członkom rodziny. Właśnie dlatego tak ważne jest, by była produktem trwałym. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości drewna możliwe było uzyskanie produktu, który dobrze się prezentuje i może posłużyć swoim użytkownikom przez długie lata. Prosta forma i wykonanie z drewna sprawia ponadto, że deska do balansowania doskonale wpasuje się w wystrój każdego pomieszczenia – zarówno tego klasycznego, jak i nieco bardziej nowoczesnego. Dzięki wysokiej estetyce nie jest konieczne chowanie deski po zakończonym treningu. Może nadal stać na widoku i stanowić pewnego rodzaju ozdobę i uzupełnienie całej aranżacji wnętrza.

Czytaj:   Doskonałe pomysły na prezent ślubny

Zasady bezpieczeństwa

Aby bezpiecznie móc korzystać z deski należy pamiętać, by zawsze wchodzić na nią boso lub w butach, które nie będą się ślizgać. Małym dzieciom zaleca się, by korzystały z deski tylko pod nadzorem rodziców. Osoby dopiero uczące się balansować powinny trzymać rodziców za ręce, nim nie poczują się na tyle pewnie, by stać o własnych siłach. Należy także pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od mebli czy innych obiektów – zaleca się, by wokół deski były co najmniej 2 metry wolnej przestrzeni.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *