Home / Aktualności / Nie zdążyłaś zarejestrować swojej karty? Możesz jeszcze odzyskać swój numer

Nie zdążyłaś zarejestrować swojej karty? Możesz jeszcze odzyskać swój numer

Blokada niezarejestrowanych kart prepaid stała się faktem. Wszyscy, którzy nie potwierdzili swoich danych, tracą dziś możliwość wykonywania i odbierania połączeń. Co zrobić w takiej sytuacji?

Istnieje jeszcze szansa, by zachować niezarejestrowany numer. Przede wszystkim działa zasada: im szybciej, tym lepiej. Każdy dzień blokady, liczony jest bowiem jak normalny dzień ważności konta. Oto jak prezentuje się cała sytuacja od momentu zablokowania karty.

Blokada telefonów 2 lutego

2 lutego wszyscy operatorzy zostali zobowiązani ustawą antyterrorystyczną, do wyłączenia usług telekomunikacyjnych na niezarejestrowanych numerach. Oznacza to, że każdy użytkownik niezarejestrowanej karty prepaid nie może wykonywać i odbierać połączeń, odbierać i wysyłać SMS-ów i MMS-ów, a także korzystać z Internetu.

Co z wykupionymi pakietami?

– Jeśli posiadacze kart prepaid do 2 lutego mieli aktywne pakiety, lecz nie zdążyli zarejestrować karty, to wraz z dezaktywacją numeru, tracą je. Nawet w przypadku, gdy nowe pakiety zostały wykupione pod koniec stycznia, niezarejestrowanie karty w terminie sprawia, że przepadają one bezpowrotnie – mówi Bartek Grabowski, Head of New Business w Mobile Vikings. Posiadane na koncie środki pozostają „zawieszone” i będą na nim 365 dni od ostatniego doładowania. Jednak tak długo, jak długo karta nie zostanie zarejestrowana, posiadacze nie będą mogli z nich korzystać – podkreśla.

Ile czasu zostało na rejestrację?

Termin, do którego można zarejestrować swój numer jest indywidualny dla każdego klienta i zależy od ważności jego konta. W przypadku, gdy zablokowane konto ważne jest do września 2017 roku, mamy jeszcze ponad pół roku na odzyskanie numeru. Co istotne, dopiero po rejestracji i doładowaniu konta, będziemy mogli korzystać z telefonu tak, jak do tej pory.

Gdzie i jak zarejestrować swój numer?

Operatorzy posiadający w swojej ofercie usługę prepaid, chcąc ułatwić swoim użytkownikom rejestrację numeru, uruchomili kilka różnych możliwości weryfikacji danych osobowych. W Mobile Vikings numer można zarejestrować na 3 sposoby: w punkcie sprzedaży sieci Play – partnera Vikingów, w siedzibie Mobile Vikings we Wrocławiu lub poprzez zamówienie kuriera, który zweryfikuje dane na podstawie okazanego dowodu osobistego. Szczegóły dotyczące rejestracji pod adresem https://mobilevikings.pl/pl/rejestracjanumeru.

W Mobile Vikings obecnie trwają intensywne prace, by kanałów do rejestracji numerów było jak najwięcej i były wygodne dla Vikingów. W niedalekiej w przyszłości operator zamierza wprowadzić dodatkowe sposoby rejestracji numerów.

 

Zobacz również

wyprzedaże

Szał zakupów w światowym stylu. Jak wykorzystać okazje w za granicą? Podążaniem za modą to dla wielu kobiet pasja. Natomiast każda chce wyglądać zawsze doskonale, bo strój wyraża osobowość. Co w związku z tym? Oczywiście szał zakupów, choć to określenie wcale nie musi oznaczać wydawania fortuny. Brexit sprawił, że funt od dawna nie był tak tani, a to oznacza, że… warto się wybrać na zakupy na przykład do Wielkiej Brytanii!

Brzmi, jak czyste szaleństwo? Okazuje się, że to właśnie w Londynie, korzystając z promocji i …

anna lucińska

Anna Lucińska: Jako kobieta kierowca jestem bardzo dobra

Zdarza mi się powiedzie, że jedzie baba za kierownicą – twierdzi aktorka. Na ogół nie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *