Home / Zakupy / 10 rzeczy, które warto zrobić przed końcem wakacji

10 rzeczy, które warto zrobić przed końcem wakacji

Wakacje to doskonała okazja, by odpocząć od codziennych obowiązków, a także motywacja, by zrobić wszystkie rzeczy, na które zwykle nie starcza czasu. Co zrobić, by w pełni wykorzystać wakacje i piękną pogodę?

1. Wyjście na plażę
Prawdziwe wakacje nie mogą obejść się bez opalania i kąpieli w morzu. Jeśli jednak nie ma się możliwości wyjechania nad morze, równie dobrze sprawdzi się wypad nad rzekę czy nad jezioro. Ważne, by skorzystać z wakacyjnego słońca, ciepłej wody i pięknej pogody.

2. Grill z przyjaciółmi
Wakacje to też doskonały czas na grillowanie. Najlepiej zaprosić przyjaciół i rodzinę i przy pysznych kiełbaskach czy stekach spędzić miłe popołudnie w ogrodzie.

3. Pielęgnacja ogrodu
Nie zawsze w ciągu roku jest czas, by zadbać o ogród. Wakacje są więc doskonałą okazją, by wyrwać chwasty czy zasadzić nowe kwiaty. Przy dobrej pogodzie przyjemnie się pracuje, a w wypielęgnowanym ogrodzie na pewno miło będzie spędzać kolejne wakacyjne dni.

4. Camping
Kolejna z obowiązkowych wakacyjnych czynności to zaplanowanie campingu. W wielu miastach znajdują się pola namiotowe. Można więc gdzieś wyjechać i trochę pozwiedzać, a przyjemne wieczory spędzać przy ognisku, nocami natomiast spać w namiocie czy przyczepie.

5. Spacery
Wakacje sprzyjają także długim spacerom. Warto rozejrzeć się po okolicy i sprawdzić, czy w pobliżu znajdują się jakieś parki albo szlaki przyrodnicze. Taka piesza wycieczka może być doskonałym sposobem na wykorzystanie wakacyjnego dnia. Dobrze jest także zabrać ze sobą jedzenie i jakiś koc, by w trakcie postoju urządzić piknik.

6. Jedzenie na mieście
W ciepłe dni warto także wybrać się na obiad na mieście. Wiele restauracji oferuje stoliki na zewnątrz, dzięki czemu można jeść posiłki na dworze, ciesząc się piękną pogodą i wakacyjną atmosferą.

7. Obiad w ogrodzie
Równie dobrym pomysłem jest przygotowanie posiłku w domu wraz z rodziną, a potem zjedzenie go na zewnątrz – w ogrodzie czy na tarasie. Warto korzystać z wakacyjnej pogody, jak tylko się da.

8. Wycieczka do zoo
Chociaż zoo otwarte jest przez cały rok, to właśnie wakacje są najlepszym momentem, by wybrać się na wycieczkę i obejrzeć wszystkie egzotyczne zwierzęta. Jest to doskonały pomysł na ciekawe spędzenie dnia i zerwanie z codzienną rutyną.

9. Wyroby z sezonowych owoców i warzyw
Warto także wykorzystać sezonowe warzywa i owoce i przygotować z nich dżemy czy pasty, a następnie zamknąć je w słoikach. Dzięki temu przez cały rok będzie się mieć dostęp do zdrowych, pysznych wyrobów pełnych składników odżywczych.

10. Czytanie na świeżym powietrzu
Warto też znaleźć chwilę na relaks z dobrą książką. Jeszcze lepiej będzie się odpoczywało na zewnątrz. Zamiast czytać książkę fabularną, można sięgnąć po edukacyjną – nauka na świeżym powietrzu na pewno okaże się przyjemna.

 

Warto też pamiętać, że koniec wakacji to idealny czas na przygotowanie się do „nowego startu” w szkole i w pracy. A przy tym idealnym narzędziem będzie planer rodzinny lub planer szkolny 🙂

Zobacz również

detox sokowy, Soki firmy NUJA www.nuja.pl

Detox sokowy – co to takiego? 

Pojęcie, które stało się niezwykle modne w USA, a teraz również w Polsce. Choć organizm …

kolor lemonade

Lemonade kolorem roku 2020

Międzynarodowa marka farb Tikkurila zaprezentowała kolor roku 2020. Jest nim H300 Lemonade – subtelny i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *