Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

BIOS i usuwanie usterek. Vademecum profesjonalisty Klaus Dembowski

BIOS i usuwanie usterek. Vademecum profesjonalisty

Klaus Dembowski

BIOS und Troubleshooting – MAGNUM

Podręcznik niezbędny każdemu, kto chce zoptymalizować działanie podzespołów swojego komputera oraz zdiagnozować i usunąć usterki systemu.

Uzyskanie najwyższej wydajności komputera nie jest związane z prawidłowym dostrojeniem systemu operacyjnego. Podobnie rozbudowa Twojego peceta nie zawsze musi przynieść pożądane rezultaty — inwestowanie w nowe podzespoły sprzętu komputerowego może być nie tyle bardzo kosztowne, co po prostu niepotrzebne. Optymalna wydajność to często kwestia dokładnego skonfigurowania BIOS-u. BIOS, współpracując z procesorem w sposób niewidoczny dla użytkownika, zarządza wszystkimi podstawowymi funkcjami realizowanymi przez komponenty komputera, co warunkuje ich optymalne wykorzystanie. Sprzęt błędnie skonfigurowany w BIOS-ie nie będzie działać prawidłowo.

Książka „BIOS i usuwanie usterek. Vademecum profesjonalisty” opisuje BIOS w kontekście pełnionej przez niego funkcji interfejsu pomiędzy sprzętem a systemem operacyjnym. Przedstawia sposób, w jaki typowe wyposażenie komputera PC współpracuje z BIOS-em. Takie ujęcie pomaga w optymalnym skonfigurowaniu BIOS-u, a także w zlokalizowaniu i rozwiązaniu problemów ze sprzętem powodowanych jego nieprawidłowymi ustawieniami.

Związki pomiędzy sprzętem i oprogramowaniem
Zadania BIOS-u
Podstawowe ustawienia BIOS-u
Diagnostyka płyty głównej
Konfiguracja procesora
Ustawienia pamięci
Magistrale i urządzenia zintegrowane z płytą główną
Diagnostyka i konfiguracja napędów dyskowych, CD i DVD
Optymalizacja działania BIOS-u
Aktualizacja BIOS-u
Analiza kodów błędów

Doskonałą pomocą dla każdego użytkownika jest również dodatek zawierający algorytmy wyszukiwania błędów w konfiguracji najważniejszych elementów systemu.

Dzięki tej książce zrozumiesz działanie i funkcje BIOS-u, zoptymalizujesz jego działanie i zdiagnozujesz nieprawidłowości konfiguracji.

O autorze:
Klaus Dembowski jest autorem wielu uznanych publikacji opisujących komputery PC i ich komponenty.
[więcej…\
KSIĄŻKI

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Skomentuj