w

Na czym polega masaż bańką chińską?

Masaż bańką chińską ma podobne działanie jak akupunktura.

Wcale nie chodzi tutaj tylko o likwidację cellulitu, relaksację i odmłodzenie skóry. Okazuje się, że tego rodzaju zabieg cieszy się ogromnym powodzeniem również ze względów terapeutycznych. Specjaliści potwierdzają, że taki masaż pozwala likwidować bóle kręgosłupa i zwalczać dolegliwości bólowe mięśni.

Sama technika masażu bańką chińską została zapożyczona z medycyny ludowej, w której wykorzystywano je i do dzisiaj wykorzystuje się w walce z grypą czy silnymi przeziębieniami. Dzisiaj bańki znacznie częściej można zobaczyć w klinikach medycyny estetycznej, salonach kosmetycznych i gabinetach masażu.

Stosuje się je w ramach walki z cellulitem, zbędną tkanką tłuszczową, rozstępami. Przy pomocy baniek chińskich można też modelować sylwetkę.

Jak wygląda masaż bańką chińską?

Masażysta, zanim wykona masaż powinien dokładnie posmarować daną partię ciała oliwką, bo dzięki temu bańka będzie łagodnie przesuwać się po skórze, a sam zabieg będzie bezbolesny. W zależności od masowanej partii ciała można wykorzystywać tylko jedną bańkę albo kilka jednocześnie (na plecach używa się standardowo czterech).

Bańkę dociska się do skóry, przez co powietrze zostaje wyciśnięte i wytwarza się podciśnienie. Fałda skóry zostaje zassana w jej wnętrza, a masażysta wykonuje nią ruchy w kierunku węzłów chłonnych. Takie działanie próżni ma na celu nie tylko pobudzanie limfy i usprawnienie krążenia, ale również usuwanie toksyn z organizmu i uelastycznianie skóry.

Priorytetem jest też rozbijanie tkanki tłuszczowej na drobne cząsteczki, dzięki czemu jest ona w sposób naturalny wydalana z organizmu.

Zabiegi z bańką chińską wykorzystuje się najczęściej do walki z pomarańczową skórką na udach, brzuchu oraz pośladkach. Nie można uznać tego masażu za ten typowo relaksacyjny, ale wiele pacjentek potwierdza, że jest on przyjemny.

Chociaż zachodzi tutaj reakcja podciśnienia, to nie jest zbyt mocny, nie odczuwa się bólu. Jeśli zostanie profesjonalnie wykonany, to nie ma też możliwości, by doszło do jakichkolwiek powikłań. Aby takich uniknąć, trzeba korzystać z usług tylko sprawdzonych specjalistów. Reakcje niepożądane, które mogą wiązać się ze złym wykonaniem takiego masażu to między innymi obrzęki, siniaki oraz krwiaki.

Masaż bańką chińską trwa około 30 minut. Jego koszt to średnio 70-130 złotych. Aby zabiegi przyniosły pożądane rezultaty, należy wykonać ich 8-12, w odpowiednich odstępach czasu. – nie rzadziej niż co 3-4 dni.

Kto nie może korzystać z masaży bańką chińską?

Chociaż masaż bańką chińską jest dzisiaj jednym z najbardziej skutecznych sposobów zwalczania cellulitu i nadmiernej tkanki tłuszczowej, to nie może z niego korzystać każdy. Przeciwwskazaniem jest między innymi cera naczynkowa, choroby nowotworowe, padaczka, hemofilia, niewydolność krążenia, ciąża oraz miesiączka.

Nie zaleca się, by z masażu tego rodzaju korzystali też seniorzy, którzy ukończyli już 80 lat. Przed wykonaniem masażu specjalista powinien zrobić na skórze test. Może okazać się, że jest ona zbyt delikatna, by wykonywać na niej zabiegi z wykorzystaniem próżni.

Artykuł powstał w oparciu o treści ze strony Salonu Urody Impress.


  1. Dieta keto. Przewodnik po diecie ketogenicznej: Korzyści, wyzwania i porady
  2. Naturalne sposoby na żylaki
  3. Efekt jojo. Jak schudnąć bez efektu jojo?

Originally posted 2017-03-16 15:02:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przycinanie drzew

Przycinanie drzew – kiedy, jakie narzędzia?

zawał serca

Naturalne sposoby na zawał serca i udar mózgu