Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Domowe sposoby na odciski

sposób na odciski

Są to zgrubienia skóry z małym krążkiem, w środku którego znajduje się twardy czopik. Aby usunąć dolegliwość, niezbędnem jest usunięcie ostrego czopika.
Wszystkie tak zwane środki na odciski dążą do tego, aby zmiękczyć ów rogowy czopik, potem należy zdjąć skórkę rogową i wyjąć czopik. Bardzo prosty środek polega na tym, że przez kilka dni kąpie się nogi w gorącej wodzie, z dużą zawartością mydła. W zamian tej kąpieli używa się znajdujące się w handlu tynktury, kollodja i plastry na odciski.
Tynktura na odciski.

W szklance miesza się 1 cz. ekstraktu konopnego z 82 cz. collodium, dodaje później 10 cz. kwasu salicylowego i 5 cz. terpentyny, gdy przez silne skłóca41 nie nastąpi rozpuszczenie, dodaje się jeszcze 2 cz. octu lodowego.
Ciecz ta istnieje w handlu pod nazwą tynktury lub kollodium na odciski. Odcisk pędzluje się tą cieczą 3 razy dziennie w przeciągu 4 ch dni, kąpie potem nogi w gorącej wodzie z dodatkiem mydła, później zmiękczony odcisk można wyjąć paznokciem.

Inną kompozycję można otrzymać przez rozpuszczenie 10 cz. kwasu salicylowego w 80 cz. collodium i dodanie 10 cz. octu solowego. Sposób użycia jest wyżej. Jeżeliby przez nieszczelne zamknięcie butelki nastąpiło zgęszczenie cieczy, to należy odpowiednio rozcieńczyć mieszaniną 2 cz. eteru i 1 cz. spirytusu.
Plaster na odciski.
Stapia się 30 cz. czystej wilgotnej żywicy, 30 cz. żółtego wosku, 10 cz. terpentyny, 10 cz. żywicy „Elemi”, 5 cz. łoju i dodaje 5 cz. kwasu salicylowego.
Sposób użycia: Kawałek tego plastra rozgniata się na kawałku płótna i kładzie na odcisk. Po 4 do 5 razowem użyciu kąpie się nogi w powyżej opisany sposób.
Twarda skóra.

Powstaje ona skutkiem przesilenia lub nacisku pewnych miejsc na skórze, usuwa się skórkę rogową przez odcięcie lub traktowaniem dymiącym kwasem azotowym, albo solnym w sposób podany przy brodawkach.

Proszek przeciw poceniu nóg:

a) 5 gr. kwasu solicylowego, 7,5 gr. miałko sproszkowanego talku weneckiego, 25 gr. sproszkowanego korzenia fiołkowego. b) 10 gr. kwasu salicylowego, 150 gr. krochmalu, 150 gr. talku weneckiego w subtelnym proszku, 25 kropli „Esprit d ’Heliotrope“.
c) Miesza się 2 gr. kwasu salicylowego, 5 gr. ałunu, 20 gr. mąki jęczmiennej, 10 kropli olejku bergamotowego, 5 gr. spirytusu winnego i dodaje 70 gr. talku weneckiego.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Skomentuj