w

Ikea wycofała ze sprzedaży komody MALM po śmiertelnych wypadkach dzieci

ikea malmW US wystąpiły ostatnio 3 przypadki śmierci dzieci po przewróceniu się na nie tego typu komody. W związku z tym koncern zaprzestał sprzedaży tego produktu w Stanach Zjednoczonych. Komody przeszły wszelkie testy bezpieczeństwa, ale w związku z wypadkami wiele konfederacji konsumenckich zażądało  ich wycofania – co nastąpiło.
Wyższe komody są przyłączane do ściany (Ikea zapewnia niezbędne mocowania), ale niestety te meble też się przewracały.
Na polskiej stronie ikea.pl pojawiło się oświadczenie.
„Wszystkie komody IKEA są bezpieczne i spełniają normy obowiązujące na wszystkich rynkach. Niezwykle ważne jest przymocowywanie komód do ściany, zgodnie z instrukcją montażu, przy użyciu zestawów dostarczanych wraz z produktem.

Chcemy podnosić świadomość wśród konsumentów dot. ryzyka nieprawidłowego montażu i zapobiegać mu. Jesteśmy przekonani, że możemy coś zmienić poprzez dzielenie się wiedzą na temat bezpieczeństwa i życia w domu za pośrednictwem działań informacyjnych. Dlatego na naszej stronie internetowej oraz w sklepach można znaleźć informacje o bezpiecznym montażu.

Wycofanie w Ameryce Północnej, gdzie zdarzył się wypadek, jest jednym z wyników dialogu między IKEA w USA i Kanadzie oraz lokalnymi organizacjami konsumenckimi. Wycofanie opiera się na dobrowolnej normie ASTM funkcjonującej na rynku północnoamerykańskim. Komody IKEA, tak jak wszystkie produkty IKEA, spełniają wszystkie obowiązujące standardy stabilności w Ameryce Północnej, UE i innych części świata. Na żadnym z rynków nie otrzymaliśmy informacji o incydentach dotyczących prawidłowo przymocowanych komód.”

https://www.ikea.com/pl/pl/about_ikea/newsitem/oswiadczenia_komody_VI_2016

Originally posted 2016-06-29 18:42:48.

Skomentuj

IKEA wycofuje czekolady CHOKLAD MÖRK 60% i CHOKLAD MÖRK 70%

Polacy chcieliby mieć więcej czasu dla rodziny