w ,

Najlepsze sposoby kontrolowania dziecka w czasie lockdown’ów

kontrolowanie dziecka

Każdy rodzic zgodzi się z tezą, że spokojny opiekun to taki, który wie dokładnie, gdzie jest i co robi jego dziecko. Najlepszym sposobem jest oczywiście zbudowanie partnerskiej relacji i rozmowa.

Co zrobić, jeśli dziecko nie chce nawiązywać z tobą tego typu kontaktów i zmuszony jesteś podjąć radykalne kroki? Najlepszą pomocą w tej sytuacji będzie skorzystanie z dobrodziejstwa specjalistycznych urządzeń i aplikacji.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich podopiecznych i swój budżet

W dobie obecnych obostrzeń związanych z lockdownami, wprowadzanymi raz za razem przez rząd, kontrola nad dziećmi musi być sprawowana jeszcze skuteczniej. Skoro pojawiające się raz za razem przepisy, zakazują wychodzenia z domu, pod groźbą kary grzywny, to nie zapłaci jej nikt inny, jak tylko rodzic dziecka, które przecież nie ma tak dużych własnych środków. Nie słabną również zagrożenia wynikające ze zwykłych okoliczności, niezwiązanych z pandemią, takich jak złe towarzystwo, demoralizacja, czy głupie pomysły znajomych. Jak chronić podopiecznych od ulegania pokusom i roztoczyć nad nimi parasol ochronny? Jak zlokalizować wychowanka, gdy rozładuje mu się telefon, lub go nie odbiera? Zastosuj odpowiednie środki do nadzoru dzieci, które najlepiej zadziałają gdy będą niewidoczne.

Lokalizacja telefonu – wygodna, ale ciężka do ukrycia opcja

Smartphone stał się nieodłączną częścią życia każdego z nas. Jednocześnie może być z powodzeniem stosowany do sprawdzania co robi i gdzie jest twoje dziecko. Problemy pojawiają się, gdy nie chcesz, aby twój wychowanek stale nosił przy sobie to urządzenie, a także jeśli telefon, który posiada ma słabą baterie. Programy tego typu w sposób znaczący wpływają na wyczerpywanie się baterii, a w perspektywie długich zajęć dodatkowych poza domem, mogą powodować brak kontaktu i twoje nerwy. Najnowsze systemy operacyjne urządzeń mobilnych, posiadają również wyskakujące powiadomienia dotyczące udostępniania lokalizacji, co może powodować niechęć do noszenia przy sobie telefonu w momencie, gdy dziecko nie będzie chciało być namierzone przez rodzica, przez co całe przedsięwzięcie straci sens.

Opaska dla malucha i nastolatka

Gadżet jakim jest opaska lokalizacyjna sprawdzi się w sytuacji, gdy dziecko chce współpracować, a ty potrzebujesz mieć możliwość sprawdzenia gdzie się aktualnie znajduje, nawet gdy nie może w tym momencie odebrać telefonu. Na rynku tego typu produktów jest dostępne aktualnie wiele wymiarów i kształtów, które pozwolą ci wybrać najładniejszy model, dopasowany do potrzeb. Również bateria takich urządzeń nie będzie sprawiać problemu przy użytkowaniu, jako że jej pojemność zazwyczaj gwarantuje niemal cały rok pracy bez ładowania. Do wad takiego rozwiązania należy z całą pewnością zaliczyć świadomość nadzoru u podopiecznego, która w przypadku zbuntowanych nastolatków może wykluczać sprawowanie skutecznej kontroli. Aby oszukać lokalizator, można go na przykład zdjąć, a rodzic nie będzie w stanie śledzić miejsca przebywania podopiecznego.

Akcesoria przypinane do garderoby

Zdecydowanie najbardziej subtelna i niezauważalna forma sprawowania kontroli. Nada się zarówno do sprawdzania lokalizacji młodszego dziecka, jak i dla zbuntowanego nastolatka, który mógłby szukać sposobów na ominięcie wyżej opisanych systemów. Mały rozmiar i wytrzymała bateria to cechy wspólne wszystkich niemal oferowanych urządzeń, a ich kształt i wygląd ułatwiają potajemne przypięcie do części garderoby, w której osoba nadzorowana chodzi najczęściej. Ten sposób śledzenia lokalizacji umożliwi ci najpełniejszy nadzór bez wcześniejszych długich rozmów i tłumaczenia, jeśli martwisz się o to gdzie chodzi i co robi twoje dziecko. Zasadniczą wadą, jaką należy w tym miejscu wspomnieć, jest to, że przypinając do odzieży decydujesz się na jedno ubranie, które obserwowany musi następnie ubrać.

Wszystkie opisane powyżej metody powinny być oczywiście ostatecznością i być poprzedzone rozmową dotycząca zastosowanych rozwiązań. Jako rodzic masz prawo do troski o swoje dziecko, a rozwiązania te jako kontrola w czasach lockdownu, zagwarantują ci spokój o to, czy twój podopieczny przestrzega prawa ucząc się w domu, czy odbywa podróże po mieście, ryzykując otrzymanie mandatu. Zadbaj więc o swój komfort psychiczny i jasno pokaż, że jest nadzorowany.

O artykule
Artykuł został napisany w oparciu o dane na temat lokalizatorów Bluetooth oraz GPS, w tym lokalizatora notiOne.
srebrna biżuteria

Co trzeba wiedzieć o srebrnej biżuterii?

home office

Co tak naprawdę robimy podczas home office?