Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Mądra moda na kiszonki. Drugie spotkanie w ramach cyklu #ZamiastZaMiasto

kiszonki

Już w najbliższy weekend, 27-28 lipca, w Placu Unii odbędzie się drugie z cyklu wakacyjnych spotkań w ramach akcji #ZamiastZaMiasto. Klienci centrum handlowego będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach z robienia kiszonek, koronek oraz kosmetyków naturalnych. Dzięki niepowtarzalnemu klimatowi wydarzenia, uczestnicy zajęć przeniosą się z hałaśliwego miasta na spokojną polską wieś. I to wszystko w samym centrum Warszawy!

Zakiś ogóra… i nie tylko

Kiszonki przeżywają dziś swoją drugą młodość i szturmem podbijają polskie stoły, jako niezwykle zdrowe dodatki. Wyroby te zawierają mnóstwo witamin i minerałów oraz mają właściwości antynowotworowe. Najlepsze kiszonki, to takie wykonane samodzielnie, dlatego Plac Unii wyszedł naprzeciw najnowszym trendom i przygotował warsztaty z wyrabiania tych pyszności.

Uczestnicy zajęć nauczą się jak sporządzić odpowiednią zalewę, a instruktorzy zdradzą co, jak i kiedy najlepiej jest kisić. Do wyboru będą sezonowe warzywa oraz m.in. jajka, marchewki, buraki, kapusta czy kalafior. Przygotowane smakołyki będzie można zabrać ze sobą do domu.

Wyjdzie szydło z worka

Dodatkowo, wszyscy odwiedzający Plac Unii w weekend będą mogli stworzyć niewielkie prace na szydełku, np. kwiatki lub ekologiczne płatki kosmetyczne. Prace mogą następnie stać się broszkami. Do dyspozycji uczestników warsztatów będą m.in.: guziki, koraliki i półfabrykaty jubilerskie do przyozdobienia wyprodukowanych dzieł sztuki.

Maść babuni

Kolejną atrakcją drugiej odsłony akcji #ZamiastZaMiasto będzie możliwość przygotowania ekologicznych naturalnych kosmetyków do kąpieli. Zestawy składać się będą z musujących kul, aromatycznej soli oraz naturalnych mydeł.

Do przygotowania kosmetyków wykorzystać będzie można sodę oczyszczoną, sól Epsom i morską, bazy glicerynowe (bez SLS/SLES), olejki eteryczne i zapachowe oraz specjalne barwniki kosmetyczne. Idealnym uzupełnieniem będą susze kwiatowe – płatki róży, nagietka, rumianku, ślazu czy lawendy.

Przygotowane zestawy uczestnicy będą mogli zapakować w specjalnie przygotowane opakowania oraz dołączyć do nich bilecik z własnoręcznie wypisanymi życzeniami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Skomentuj