Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Pomysł na małe mieszkanie

małe mieszkanie

Właściciele małych mieszkań muszą wykazać się niezwykłą kreatywnością. Dlaczego? Z jednej strony na tych 40-50 metrach chcemy zmieścić wiele rzeczy, a z drugiej zależy nam na wygodnych i funkcjonalnych pomieszczeniach. Są jednak sposoby na to, aby małe wnętrze zaaranżować tak, żeby spełniało takie same funkcje mieszkaniowe, jak najbardziej przestronny dom. Dobrym przykładem może być marka INTER DOOR i ich system RONDO, który idealnie sprawdza się w małych przestrzeniach. To nic innego, jak… inny sposób otwierania drzwi.

Można powiedzieć, że nie ma za małych mieszkań – tylko pomysłów na ich urządzenie czasem brak. Jest w tym odrobina prawdy. Podstawowa reguła w małych wnętrzach – nadmiar rzeczy może nas zgubić. Czy naprawdę wszystkie są nam potrzebne? Urządzając małe mieszkanie zwracamy przede wszystkim uwagę na funkcjonalne meble. Najlepiej takie, które pełnią kilka funkcji, jak np. stolik i podnóżek w jednym. Jednak warto zwrócić uwagę również na inne elementy wystroju. Okazuje się, że drzwi mogą nie tylko dobrze wyglądać, wpasowując się do naszej aranżacji, ale mogą też być funkcjonalne. A tym samym znacząco ułatwić nam mieszkanie w naszym własnym „m”.

Projektanci marki INTER DOR tym razem wzięli pod uwagę problem małych mieszkań. Co je cechuje? Ograniczona przestrzeń i wąskie korytarze. Projektanci za cel postawili sobie znalezienie rozwiązania, które spowoduje, że otwieranie drzwi nie zablokuje drugiej części mieszkania oraz nie doprowadzi do kolizji z innymi drzwiami i mieszkańcami.

System RONDO to innowacyjny sposób zamykania pomieszczeń ruchem przesuwno – obrotowym, gdzie drzwi otwierają się w obie strony. Skrzydło otwiera się po kątem 90 stopni, przez co zajmuje znacznie mniej przestrzeni niż standardowe drzwi – połowa znajduje się w pierwszym pomieszczeniu a połowa w drugim. Drzwi zawsze otwierają się w kierunku ruchu osoby otwierającej, zaś blokują wtedy, gdy znajdą się w pozycji centralnej. Jest to idealny system nie tylko dla małych pomieszczeń, wąskich korytarzy, ale i dla osób niepełnosprawnych. Dużym plusem rozwiązania jest łatwość montażu oraz dostępność różnych modeli i opcji wykończenia (ponad 70 oklein do wyboru i tysiące możliwości wykończeń kolorystycznych wg palety RAL/NCS).

Warto pamiętać, że drzwi to również klamka i kiedy przejdziemy przez wybór okleiny i innych wykończeń kolorystycznych, zaczynamy myśleć o pasującej klamce. Oferta producentów jest niezwykle duża i w tym przypadku projektanci INTER DOOR postanowili nieco ułatwić swoim Klientom wybór. W ramach oferty „Kompletne z natury”. Wszystkie drzwi wewnętrzne, które są dostępne w ofercie INTER DOOR, również PŁASKIE można kupić z klamką portugalskiej marki TUPAI w komplecie. Klamki tego producenta charakteryzują się wysoką precyzją wykonania i nowoczesnym designem.

Urządzenie małego mieszkania to spore wyzwanie. Zaczynając od wyboru koloru ścian i wcale nie kończąc na decyzji o zakupie mebli najlepszych dla niewielkiej przestrzeni. Małe mieszkanie może być zarówno wygodne, funkcjonalne, jak i ładne. Jego urządzenia wymaga odrobinę więcej wysiłku i cierpliwości, ale producenci oferują wiele możliwości. Warto się im przyjrzeć, a później mieć satysfakcję, że udało się stworzyć przestrzeń dla nas idealną.

 

Skomentuj