w

Problemy z potencją – naturalne produkty wspomagające

W ścisłym znaczeniu potencja uchodzi za sprawność seksualną. W znaczeniu ogólnym potencja oznacza jednak po prostu zdrowie. Jak mężczyzna może w naturalny sposób zachować siłę i moc?!

Potencja w filozofii i seksualności

Pojęcie potencji wywodzi się z filozofii i oznacza możność. Byt znajduje się w stanie potencji, to znaczy możności, i może przejść do aktu, czyli działania. Tłumaczono tym esencję bytu, czyli jego istotę równej możności, uobecniającą się w egzystencji bytu, czyli jego istnieniu równemu działaniu. Pojęcie, nad którym zagłębiali się Arystoteles, Tomasz z Akwinu i Plotyn, znalazło zastosowanie również w seksuologii. Seksuologia, czyli dziedzina czerpiąca z biologii, psychologii, antropologii i socjologii, zajmuje się ludzką seksualnością. Potencja pod kątem seksuologii stanowi zdolność człowieka do reakcji seksualnych. Mimo wszystko najbardziej utożsamia się potencję z erekcją penisa u mężczyzn.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Erekcja zwana też wzwodem, to usztywnienie i powiększenie zbudowanego z tkanek jamistych narządu, spowodowana większym dopływem i mniejszym odpływem krwi z narządu. Wiążę się więc ona ściśle z układem krążenia. Oprócz męskiego członka erekcji ulegają też niekiedy kobieca łechtaczka i brodawki sutkowe. To właśnie erekcja stanowi synonim potencji i witalności mężczyzny. Wraz z wiekiem potencja nie musi, ale może wyraźnie spaść. Należy jednak się temu bacznie przyglądać, bo zaburzenia erekcji to oprócz pierwszy objaw czterdziestu innych chorób. Nie chodzi jedynie o dyskomfort fizyczny i psychiczny mężczyzny, ale również o schorzenia związane z układem krążenia. Najczęściej do zaburzenia erekcji dochodzi przy stresie działającym destrukcyjnie na mózg i układ nerwowy oraz przy miażdżycy, cukrzycy i niewłaściwym ciśnieniu krwi. Aby cieszyć się jak najdłużej sprawnością penisa, należy jak zacząć dbać o zdrowie. W końcu lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Libido w górę

W przypadku zachowania niesłabnącej potencji, chodzi przede wszystkim o zachowanie kondycji fizycznej i psychicznej, innymi słowy o jak najwięcej ruchu i jak najmniej stresu. Przyda się też oczywiście zdrowa dieta ze składnikami, które poprawiają działanie układu krążenia i pobudzają działanie układu nerwowego. Mimo, że przemysł farmaceutyczny oferuje multum leków i suplementów diety na wzrost potencji, to nie warto uzależniać się od leków, a substancje z suplementów diety lepiej zażywać w naturalnych. Kawa za sprawą kofeiny i herbata za sprawą tyminy działa pobudzająco, przy czym substancje te  działają o wiele mocniej na mężczyzn. Zielona herbata z kolei uwalnia do naczyń krwionośnych tlenek azotu odpowiedzialny za lepszy przepływ krwi w naczyniach. Pestki dyni zawierają cynk wspomagający potencję. Cuda w materii zwiększania libido potrafią czynić zioła i przyprawy takie jak bazylia, kolendra, oregano, lubczyk cynamon, pieprz, curry i chili. Wigoru dodają także czerwone wino, pod warunkiem, że nie więcej niż jedna lub dwie lampki. Żeń-szeń zwiększa sprawność psychiczną i fizyczną, w tym seksualną. Granat natomiast wpływa korzystnie nie tylko na penisa, ale i na prostatę.

 

GS
Najlepsze naturalne produkty i suplementy, także dla mężczyzn znajdziesz na: www.alezielonysklep.pl/9295-suplementy-diety-dla-m.

Originally posted 2017-04-14 20:20:28.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

makijaż ślubny

Makijaż ślubny – zadanie dla stylisty, czy koleżanki?

gabinet do masażu

Gabinet do masażu – jak go urządzić?