w

Ręcznie robione ozdoby świąteczne

Ubieranie choinki i dekorowanie domu to jedne z najlepszych elementów przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Jest to także wspaniała forma zabawy dla dzieci, które z powodzeniem mogą wykonywać takie prace z pomocą rodziców. Z pewnością na długo zapamiętają święta, podczas których na choince wisiały ręcznie robione ozdoby świąteczne i to wykonane przez nie same. Podpowiadamy jak samemu wykonać wyjątkowe dekoracje.

Ponadczasowe śnieżynki na oknach

Źródło: https://www.netmums.com/
Źródło: https://www.netmums.com/

Najprostsza do wykonania dekoracja świąteczna, która pięknie będzie wyglądała na oknie. Zwłaszcza kiedy dodatkowo spadnie śnieg. To jest banalnie proste do wykonania. Wystarczy wyciąć z białego papieru kółeczka , które złożone na 4 można wycinać, ale w taki sposób, żeby nie porozcinać za bardzo środkowych złączeń. Można je potem przykleić do szyby przy pomocy specjalnej, bezbarwnej taśmy klejącej, która nie pozostawia kleju. Małe, łatwe a cieszy.

Ośnieżone szyszki na choinkę

Źródło: https://www.netmums.com/
Źródło: https://www.netmums.com/

Kolejna banalnie prosta dekoracja, która może być zarówno ozdobą choinkową jak i elementem stroika lub po prostu samodzielną dekoracją. Wybierz się z maluchami na spacer do lasu i pozbierajcie razem szyszki. Możesz je porozkładać na parapecie do całkowitego wysuszenia albo nawet na grzejniku, jeśli nie grzeje zbyt mocno. Kiedy szyszki będą suche, po kilku dniach, możesz ja spryskać sztucznym śniegiem w sprayu, żeby wyglądały jak ośnieżone. Jeśli przeciągniesz nitkę przez górną część i przewiążesz kokardkę możesz je powiesić na choinkę. Jeśli nie chcesz przeciągać, możesz je przymocować drutem do stroika lub rozłożyć na stole a same w sobie będą piękną dekoracją.

Łańcuch z popcornu

Źródło: https://www.netmums.com/
Źródło: https://www.netmums.com/

Wystarczy, że zrobicie popcorn (ale lepiej zrezygnuj z masła) i na igłę nawleczesz złotą nić a potem nawleczesz na nią popcorn, który potem zawiesisz na choince. Twoje dzieci będą z pewnością wniebowzięte, kiedy będą mogły pochwalić się, że mają na choince popcorn.

Plastry cytrusów

Źródło: https://www.netmums.com/
Źródło: https://www.netmums.com/

Nie dość, że ładna ozdoba świąteczna to jeszcze darmowy odświeżacz powietrza! Pokrój na cienkie plastry kilka pomarańczy i kilka cytryn, może być również grejpfrut. Odsącz z nadmiaru soku i rozłóż na grzejnikach aż do całkowitego wysuszenia. Piękny aromat będzie się roztaczał po mieszkaniu przez kilka dni. Kiedy owoce będą suche, możesz przez nie przeciągnąć nitkę i powiesić na choince, lub dodać jako element stroika. Możesz też wsypać je do przeźroczystego wazonu. Dużo plastrów suchych owoców, będzie się pięknie prezentowało w wysokim wazonie.

Originally posted 2015-12-08 12:00:25.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak mądrze ogrzewać mieszkanie zimą i jesienią

Świąteczne porządki – jak sprzątać, żeby się wyrobić?