Nieważne ile masz lat i jaki rodzaj cery posiadasz – peeling to niezbędny element pielęgnacji każdej z nas. Złuszczanie usuwa martwe komórki naskórka, odblokowuje pory przeciwdziałając tworzeniu się zaskórników, pomaga rozjaśnić przebarwienia i przywraca skórze zdrowy koloryt. Bez peelingu reszta aplikowanych przez ciebie kosmetyków nigdy nie wykorzysta swojego pełnego potencjału. Sprawdź, czy na pewno wiesz wszystko o złuszczaniu?
- Złuszczanie odmładza skórę i pomaga rozjaśnić przebarwienia
Prawda! Podczas peelingu usuwamy zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka, a tym samym stymulujemy naturalną odbudowę tkanki, przyspieszając proces jej odnowy. Nowo wytworzone komórki pojawiają się szybciej na powierzchni, spłyceniu ulegają również małe zmarszczki mimiczne. Usunięcie martwych komórek naskórka sprawia również, że skóra jest lepiej przygotowana do dalszych zabiegów – składniki odżywcze i nawilżające są łatwiej wchłaniane.
- Oczyszczanie nie zastąpi złuszczania.
Prawda! Oczyszczanie i złuszczanie to dwie różne fazy codziennej pielęgnacji. W przypadku delikatnej skóry twarzy pierwszym krokiem jest demakijaż, potem musi nastąpić oczyszczenie, a następnie dopiero peeling. Warto również pamiętać o odpowiednim tonizowaniu cery po złuszczeniu. To pozwoli przywrócić skórze właściwe pH. Tak przygotowana jest gotowa na kolejne etapy pielęgnacji, oczyszczona z martwych komórek naskórka – lepiej przyjmuje składniki aktywne zawartych w kremach czy serum.
- Nie można przesadzić z częstotliwością peelingów
Mit! W przypadku człowieka naturalny cykl odnowy naskórka trwa ok. 28 dni. Komórki rozpoczynają swoje życie w najgłębszych warstwach, by następnie, aż do końca swojego cyklu życia, przesuwać się w kierunku powierzchni. Proces ten pod wpływem wielu czynników (starości, zmian hormonalnych, uszkodzeń słonecznych) może ulec spowolnieniu. Przeprowadzana regularnie eksfoliacja pomaga pobudzić naturalny proces odnowy naskórka. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt częste lub zbyt intensywne złuszczanie zamiast go przyspieszyć może go całkowicie zaburzyć.
- Peeling musi być dostosowany do naszej skóry
Prawda! Każdy rodzaj cery ma swoje wymagania. Peelingi mechaniczne, gruboziarniste będą zbyt mocne dla cery naczynkowej, czy dojrzałej – cienkiej skóry. W tym przypadku bezpieczniejsze będą peelingi enzymatyczne oparte na kwasach. Mocniejsze peelingi mechaniczne mogą być stosowane przy cerze normalnej, mieszanej i tłustej. Delikatniejsze peelingi zalecane są również do twarzy i szyi. Jednak tam gdzie skóra jest grubsza, np. na pośladkach, możesz pozwolić sobie na więcej.
Peeling kokosowy Sweet Coco, cena ok. 25 zł/ 100g, www.bodyboom.pl
Bazę peelingu stanowi bogaty w kwasy tłuszczowe miąższ z kokosa i ciemny cukier – wspólnie delikatnie złuszczają martwe komórki naskórka, a jednocześnie zmiękczają i koją skórę. Olej kokosowy, jako naturalny emolient, wzmacnia barierę hydrolipidową naskórką, a ponadto pobudza przemianę materii. W unikalnej formule Sweet Coco znajdziemy także odżywiające skórę oleje: arganowy i ze słodkich migdałów, oraz witaminę E,. Sweet Coco ze względu na obecność w składzie oleju kokosowego nie jest zalecany do cery tłustej, czy trądzikowej.
- Złuszczanie przeciwdziała wrastaniu włosków
Prawda! Peeling to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wrastające włosy. Jeśli planujesz depilację wykonaj go na dzień przed, dzięki czemu depilacja będzie bardziej skuteczna. Jeżeli masz tendencję do wrastających włosów warto również stosować kosmetyki zmiękczające naskórek, aby ułatwić włoskom przebicie się przez niego i prosty wzrost. Mogą to być np. balsamy zawierające kwas glikolowy czy kwas mlekowy.
Fot. Peeling kawowy Cannabis Oil, cena ok. 11.00 zł/30g, www.bodyboom.pl
Dzięki zawartości drobnoziarnistego cukru brązowego, różowej soli himalajskiej i mielonej kawy Robusty peeling idealnie złuszcza naskórek oraz pomaga zredukować cellulit i rozstępy. Za sprawą oleju z konopi oraz olejów: arganowego, makadamia, ze słodkich migdałów i witaminy E – kosmetyk świetnie nawilża i odżywia, pozostawiając skórę wygładzoną i przepięknie pachnącą.
- Peeling redukuje cellulit i rozstępy
Prawda! Najskuteczniejszy w walce z cellulitem jest peeling kawowy. Kofeina wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, poprawia mikrokrążenie ułatwiając usuwanie toksyn i zwiększając dotlenienie tkanek, ułatwia również usuwanie nadmiaru wody, a tym samym wpływa na zmniejszenie obrzęków. Masaż peelingiem i złuszczenie wierzchniej warstwy komórek naskórka dodatkowo wpływa na poprawę wchłaniania składników aktywnych z kosmetyków antycellulitowych, aplikowanych na skórę po peelingu.
Fot. Peeling kawowy Magiczny Węgiel Active Charcoal, cena ok. 25 zł/100g, www.bodyboom.pl
Podobnie jak inne peelingi kawowe BodyBoom bazuje na kawie Robuscie, która zawiera w sobie 2 razy więcej kofeiny niż Arabika. Kofeina wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej i stymuluje do pracy naczynia krwionośne. Poprawa mikrokrążenia w tkankach sprzyja usuwaniu toksyn zalegających w organizmie – skóra staje się jędrniejsza, lepiej ukrwiona. Dodatkowo za sprawą zawartego w nim węgla aktywnego dogłębnie oczyszcza, przyciągając wszelkie zanieczyszczenia, nawet te z głębokich warstw skóry, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie.
Originally posted 2019-10-31 20:04:50.