w

Pokochaj zapach porannej kawy!

Każdego ranka potrzebujemy pewnego bodźca, który pobudzi nas do działania. Dla niektórych jest to radio. Inni cenią sobie szybki prysznic. Jednak wiele osób budzi się do życia dopiero po wypiciu aromatycznej, porannej kawy.

Dlaczego kawa?

Kiedy rano jesteśmy mocno zaspani, potrzebujemy zastrzyku energii. Intensywny zapach kawy roznoszący się po mieszkaniu to świetna pobudka do działania. Kawa sprawia, że jesteśmy bardziej pobudzeni i gotowi do wyzwań. Idealną sytuacją jest przygotowanie kawy przez bliską nam osobę w naszym ulubionym stylu.

Jaką kawę wybrać?

Ile osób, tyle opinii. Warto zauważyć, że na rynku obecnie możemy kupić kawę ziarnistą, mieloną, rozpuszczalną czy zbożową. W zależności od rodzaju kawy, sposób jej parzenia będzie odmienny. Kawy różnią się także intensywnością, która jest kluczowa dla wielu osób. Warto znaleźć swój własny smak i ulubiony sposób przygotowania.

Aromatyczna kawa z kawiarki ciśnieniowej

W zależności od rodzaju kawy, możemy ją przyrządzić na różne sposoby. Najpopularniejszym z nich jest parzenie kawy w kawiarce. Dzięki temu kawa zachowuje wszystkie swoje właściwości oraz niepowtarzalny aromat. Na co dzień możemy korzystać z kawiarki ciśnieniowej. Jest ona nie tylko praktyczna, ale posiada także walory estetyczne.

Kawiarka na indukcję

Wybierając kawiarkę do naszego mieszkania warto zwrócić uwagę na rodzaj kuchenki, na jakiej może być ona stawiana. Na rynku znajdziemy kawiarki na indukcję, które są coraz popularniejsze w każdym mieszkaniu.

Dodatki… czyli stwórz ulubioną kawę

Rankiem często marzymy jedynie o małej, ale mocnej kawie. Wystarczy nam elegancka, mała filiżanka i czujemy się jak w najlepszej kawiarni, a nasz dzień na pewno zaliczymy do udanych. Często jednak mamy ochotę na odrobinę luksusu. Sięgamy wtedy po idealnie spienione mleko, syrop smakowy, a całość posypujemy delikatnym kakao bądź czekoladą. Wielu z nas kocha ponadto określone rodzaje kawy, takie jak cappuccino czy latte. Dzięki nowoczesnym ekspresom do kawy możemy przygotować takie specjały w domowym zaciszu.

Jak sprawić, by nasz poranek był jeszcze lepszy?

Oprócz porannej kawy powinniśmy mieć także inne przyzwyczajenia i rytuały. Sprawią one, że każdy dzień będziemy rozpoczynali w jednakowy sposób, a to przełoży się na naszą efektywność w ciągu dnia. Warto wypracować sobie stały plan poranka, aby był on jeszcze bardziej efektywny. Z pewnością aromatyczna kawa to skuteczny wstęp do reszty naszego dnia.

 

Skomentuj

zero waste home

Jak rozpocząć przygodę z zero waste home w domu?

zero waste home blogi

10 najciekawszych blogów o zero waste home