w , ,

10 najciekawszych blogów o zero waste home

zero waste home blogi

Zero Waste Home to proekologiczny ruch, który staje się coraz bardziej popularny także w naszym kraju. Jest to nowy styl życia polegający na ograniczaniu ilości produkowanych śmieci i odpadów do absolutnego minimum. Jego twórczyni – Amerykanka Bea Johnson twierdzi, że każdego roku produkuje jedynie słoik odpadów, czyli mniej więcej tyle, ile rodzina w ciągu dnia. Jak to jest możliwe, że będzie się produkowało tylko tyle śmieci?

 

Czy taki styl życia wiąże się z dużymi ograniczeniami i mnóstwem wyrzeczeń? Na te pytania można znaleźć odpowiedź między innymi na blogach poświęconych tematyce zero waste. Jakimi blogami można się zainteresować chcąc rozpocząć prowadzenie zero waste home? Zaproponujemy blogi godne uwagi w niniejszym wpisie.

Blogi anglojęzyczne

Styl życia zero waste narodził się w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku, gdy jego pomysłodawczyni – Bea Johnson postanowiła zmienić swoje życie. Od tego czasu wielu ludzi zainteresowało się tą tematyką i zaczęło prowadzić swoje domy w ten sposób. Wielu z nich zajęło się również prowadzeniem tematycznego bloga.

Najpopularniejsze i najlepsze według internautów blogi poświęcone zero waste home to:

  1. goingzerowaste.com

  2. zerowastehome.com

  3. zerowastechef.com

  4. zerowasteeurope.eu/zwe-blog

  5. warto też zapisać się na grupę reddit.com/r/ZeroWaste

Blogi polskojęzyczne

W ostatnich latach styl życia zero waste staje się coraz bardziej popularny również w naszym kraju. Podobnie jak za granicą, tak i w Polsce nie brakuje blogerów zajmujących się tym zagadnieniem. Najpopularniejsze i zarazem najwyżej oceniane przez internautów blogi zero waste to:

  1. www.ograniczamsie.com

  2. www.targi-zerowaste.pl/blog

  3. odpadyblog.pl/zero-waste-polska

  4. nanowosmieci.pl

  5. sarniezycie.pl

Na tych blogach znaleźć można nie tylko garść cennych uwag na temat prowadzenia własnego gospodarstwa domowego zero waste, ale i przeczytać o doświadczeniach blogerów z wprowadzania nowych zasad życia w ich codzienność. Nie brakuje tam również porad, ułatwiających wdrożenie nowego nawyku oraz wpisów motywujących, które warto przeczytać w chwili kryzysu.

 

Jeśli znacie jakieś inne blogi, na temat zero waste home, które warto czytać koniecznie dajcie znać 🙂

Blog z pasji może przekształcić się w dobry biznes – zarabianie na blogu

 

5 blogów o prowadzeniu domu

Nawyki, które pozwalają osiągnąć Work Life Balance

 

 

Skomentuj

Pokochaj zapach porannej kawy!

Sprawdź pięć sposobów na odświeżenie wynajmowanego mieszkania