w ,

5 blogów o prowadzeniu domu

Nie lubisz porządków, ciągle brak ci czasu i z zazdrością patrzysz na zdjęcia perfekcyjnych dań i wnętrz w internecie? Kluczem do przemiany kiepskiej pani domu w perfekcyjną jest dobra organizacja, dzięki której doba przestanie być zbyt krótka, a spełnianie domowych obowiązków pójdzie szybko i sprawnie. Te blogerki znalazły patenty na sprawne organizację codzienności, którymi dzielą się z czytelniczkami.

Niebałaganka

Ania, autorka bloga, prowadzi swój dziennik od wielu lat, dzięki czemu do perfekcji opanowała sztukę domowej organizacji. Z czytelniczkami dzieli się radami dotyczącymi usprawniania domowych porządków, ale także bardziej efektywnego wykorzystania czasu, który na nie przeznaczamy. Dzięki jej radom mordęgę cotygodniowego sprzątania można zamienić na 15 minut codziennych, drobnych porządków, które w ogólnym rozrachunku dadzą jeszcze lepszy efekt. Zaoszczędzony czas można poświęcić na upiększanie domu dzięki prostym w wykonaniu projektom DIY, które również znajdziemy na blogu.

Perfekcyjna w domu

Od porad dotyczących sprzątania, przez przepisy, po pomysły na samodzielne wykonanie lub przeróbkę domowych drobiazgów. Autorka bloga Kinga może pochwalić się naprawdę wszechstronną wiedzą i doświadczeniem, a jej rady są kwintesencją praktyczności. Z jej pomocą dowiecie się między innymi, jak wyczyścić zmywarkę, pozbyć się insektów czy odczytywać symbole na metkach.

Coś dla siebie ma stronie znajdą również mamy oraz fanki projektów rękodzielniczych praz dekorowania domu. Wpisy praktyczne od czasu do czasu przetykają notki lifestylowe, które pozwalają poznać bliżej autorkę tego świetnie zorganizowanego bloga.

 

5 blogów o ogarnianiu i organizacji, które warto znać

 

Dobrze zorganizowana

Czasem nawet 5 minut wystarczy, żeby dokonać w domu znaczącej zmiany. Autorka bloga Dobrze Zorganizowana jest ekspertką z dziedziny organizacji czasu i przestrzeni, które, mimo ograniczeń, można wykorzystywać znacznie bardziej efektywnie. Blog w dużej mierze koncentruje się na zagadnieniu lepszego zarządzania własnym czasem, dzięki czemu odkryjemy, że zbyt krótka dotąd doba w zupełności wystarcza na spełnienie wszystkich obowiązków. W tym zadaniu pomagają nie tylko wpisy, ale również tworzone przez autorkę, odpłatne kursy, które przy okazji pokazują, że temat sprawnego zarządzania finansami również jest jej bliski. W parze z blogiem warto śledzić stronę autorki na Facebooku, gdzie znajdziemy sporo ekspresowych porad.

Nawyki, które pozwalają osiągnąć Work Life Balance

 

Design Your Life

Dla autorki tego poczytnego bloga organizacja to jeden z kilku tematów postów, nie mniej jednak, połączony z jej zamiłowaniem do wpisów o urządzaniu domu, designie czy gotowaniu, dobrze wpisuje się w nasz ranking. Posty organizacyjne ucieszą zwłaszcza fanki list i planerów – autorka przedstawia nowe na każdy miesiąc – oraz porządków: w szafie, portfelu czy własnym kalendarzu. Nacisk jest położony także na dobrą organizację czasu, która pozwoli zamienić abnegatkę w królową domowego ogniska, dla której łączenie pracy z obowiązkami poza nią to nic trudnego. Wprowadzenie rad w życie wymaga konsekwencji i samozaparcia, ale wpisy blogerki zdecydowanie motywują do pracy nad sobą i coraz lepszą organizacją własnego życia.

Zorganizowana

Piękny i uporządkowany blog tej autorki to wynik mocnego postanowienia, żeby na dobre zorganizować nieco chaotyczne życie, Mąż-bałaganiarz i maluch pod opieką nie ułatwiają tego zadania, ale w tym wypadku determinacja potrafi czynić cuda. Autorka zaprasza czytelników w podróż po własnym świecie organizacji, z którego można wynieść nie tylko praktyczne wnioski, ale również sporo pięknie zaprojektowanych, kobiecych planerów, które pomogą w uporządkowaniu chaosu w życiu i mieszkaniu. Drugim konikiem autorki jest upiększanie wnętrz, któremu oddaje się w praktyce, tworząc własne dekoracje na podstawie podpatrzonych tu i ówdzie inspiracji.

Fanką którego z blogów jesteś?

A może czytacie jakieś inne blogi, o których nie wiemy? Podzielcie się w komentarzach 🙂

 

Blog z pasji może przekształcić się w dobry biznes – zarabianie na blogu

 

 

Zobacz też: Co to jest metoda Montessori?

Originally posted 2016-09-14 08:55:25.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak założyć własny salon beauty? Poznaj 10 kroków do sukcesu

zdrada

Dlaczego zdradzamy?