w

Dlaczego zdradzamy?

Choć mówimy ‚kocham’ i tak samo czujemy, często też zdradzamy. Zdarza się, że partner lub partnerka są w stanie wybaczyć jednorazowy skok w bok. Najczęściej jednak okazuje się, że zdrada prowadzi do rozpadu długoletniego związku, a przecież nie tak to miało wyglądać.

Oczywiście, zdarza się, że osoby w nieszczęśliwych związkach posuwają się do zdrady, która prowadzi do rozpoczęcia nowego związku. Brak czułości, miłości, seksu czy zrozumienia, prowadzą ich w ramiona innych osób. Bardzo często jednak, osoby zdradzające, nie mają żadnego racjonalnego wytłumaczenia na swoje zachowanie. Dlaczego więc to robią?

Część mężczyzn nie traktuje zdrady poważnie. Zdradzają bo mają na to ochotę, ale tylko wtedy, kiedy wiedzą, że nie zostaną przyłapani. Najczęściej robią to daleko od domu, ponieważ mają ochotę na seks. Nic więcej. Mężczyźni rozdzielają seks od miłości, nie potrzebują jej, żeby iść z kimś do łóżka. Inaczej jest ze zdradą pod wpływem alkoholu, wtedy do głosu dochodzą argumenty zupełnie nieracjonalne. Czasami budzą się żądze, które na co dzień są nam obce.

Kobiety, które nie czują się kochane w swoich związkach, chętniej zdecydują się na zdradę czy po prostu seks bez miłości. Najczęściej jednak kieruje nimi chęć zemsty. Niekoniecznie chcą odegrać się za zdradę, ale za inne „krzywdy”, które wyrządził im partner. Wiąże się to także z tym, że chcą aby zdrada wyszła na jaw.

Na zdradę mają też wpływ hormony. Kiedy ktoś nam się podoba i idziemy z nim do łóżka, jest to wyjątkowe przeżycie, lecz jego intensywność maleje, im częściej uprawiamy seks. Jest to uwarunkowane genetycznie, więc żeby odczuwać maksymalną przyjemność, konieczna jest zmiana partnerów seksualnych. Krótko mówiąc: u niektórych ludzi hormony szybko się nudzą i potrzebują odmiany, żeby odczuwać satysfakcję z seksu z tą samą osobą.
Oczywiście nie można wrzucać wszystkich do jednego worka, każdy z nas jest inny. To, że jedni zdradzają z takich powodów, nie znaczy, że inni zrobią to samo.

Czy zdrada zawsze prowadzi do zakończenia związku?

Okazuje się, że niekoniecznie. U niektórych żal jest tak ogromny, że oczywiście nie są w stanie wybaczyć partnerowi zdrady. Znacznie częściej jednak zdrada jest spoiwem związku. Jeśli to mężczyzna zdradził, bo nie znajdował zaspokojenia w małżeństwie, żona po zdradzie może na nowo zobaczyć w nim atrakcyjnego mężczyznę, jeśli wie, że budzi on zainteresowanie innych kobiet. Mężczyzna może „obudzić się” z letargu, w który zapadł będąc w długoletnim związku.

Niezależnie od tego jakie powody pchają nas w ramiona kochanków, zawsze lepszym rozwiązaniem jest rozmowa. Czasem partnerzy mogą nie zauważać pewnych rzeczy a poza tym, nie ma przecież obowiązku czytania w myślach.

Originally posted 2016-09-19 12:37:05.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 blogów o prowadzeniu domu

rozstanie

Jak poradzić sobie z rozstaniem?