w

„Porady na zdrady”: miłosny poradnik inny niż wszystkie

Swoje partnerki zdradza średnio połowa mężczyzn, ale jedynie garstka kobiet wysuwa takie podejrzenia wobec swoich drugich połówek. Gdy więc niewierność wyjdzie na jaw, najpierw nadchodzą szok i niedowierzanie, a później nasuwa się pytanie – co robić? Odpowiedzi ma to pytanie udziela książka „Porady na zdrady”, która zamiast coachingu emocjonalnego dostarcza bardzo praktycznych wskazówek w sytuacji, gdy zdrada jest faktem, a rozwiązanie konfliktu w sądzie – koniecznością.

Porad w tym względzie udzielają zawodowy detektyw Marcin Popowski, specjalista z wieloletnim doświadczeniem w ściganiu zdrad, a także dziennikarka śledcza i pisarka Iwona Konieczna. Autorzy łączą swoje siły i doświadczenia, przydatne każdej kobiecie, która jest zdradzana, podejrzewa o to partnera bądź żyje w błogiej nieświadomości, ponieważ nie widzi zwiastunów nadciągającej katastrofy.

porady-na-zdrady_okladka

Autorzy nie bawią się w coachów czy psychologów, choć ich rady są oparte o wnikliwa analizę ludzkiej psychiki. Z tejże wynika, że zdradzający prędzej czy później wpada, ale zdradzona partnerka zazwyczaj nie podejrzewa niczego do ostatniej chwili. W tej sytuacji drogi zwykle są dwie: bierność i pogodzenie z losem lub determinacja do wzięcia spraw w swoje ręce, do czego ów poradnik zdecydowanie zachęca.

Pierwszym krokiem jest zebranie dowodów na zdradę, dla własnej pewności lub do wykorzystania w sądzie. W tym względzie szczególnie przydaje się know how detektywistyczne, pozwalające zebrać dowody dające największe szanse na wygraną na rozprawie rozwodowej. Kolejny krok to zdobycie dowodów na własną rękę, dzięki łatwo dostępnym narzędziom, sprytowi lub życzliwej pomocy. Z tak zgromadzonymi dowodami zdradzana kobieta nie musi od razu pójść do sądu, ale będzie w pełni poinformowana i uniknie sytuacji, w której skruszony mąż zechce ją oszukać.

Zobacz też: Seks po zdradzie >>

„Porady na zdrady” to nie tylko zbiór porad w sytuacji, gdy do wykrycia zdrady już doszło, ale też garść wskazówek pozwalających w porę ją wykryć lub wręcz jej zapobiec.

Zdradzie sprzyjają życiowe zmiany (pojawienie się dziecka, utrata pracy, nagłe wzbogacenie), ale też sytuacje doraźne, gdy np. po nie zażegnanej kłótni pojawia się chęć „odegrania się” na drugiej połówce flirtem. Czujność warto zachować także w razie częstych delegacji partnera i jego regularnych, zakrapianych wyjść, ponieważ alkohol sprzyja rozluźnieniu języka i obyczajów. To tylko garść mniej lub bardziej oczywistych zwiastunów zdrady, których długą i często zaskakująca listę oferuje poradnik.

Książka „Porady na zdrady” jest skierowana do kobiet, co nie oznacza, że je wybiela i zwalnia z odpowiedzialności za własne „skoki w bok”. Z praktyki autorów wynika jednak, że zdrada jest domeną mężczyzn i to kobiety w jej skutek cierpią najmocniej, dlatego to właśnie im rada i pomoc przydadzą się najbardziej. Jeśli więc nigdy nie przeszła Ci przez głowę myśl o zdradzie partnera lub, co więcej, wynajęciu detektywa, żeby rozwiać lub potwierdzić obawy, po tej lekturze nabierzesz czujności i wiary w popularne powiedzenie: przezorny zawsze ubezpieczony.

„Porady na zdrady” Marcin Popowski, Iwona L. Konieczna www.popowski.pl.

Kolejna z tej serii traktująca o zemście wychodzi na początku lutego 2017 roku.
Na podstawie „Porady na zdrady” została zrealizowana polska komedia o tym samym tytule, w reż. R. Zatorskiego, która premierę będzie miała 24.02.2017 roku.

Originally posted 2016-11-29 14:44:26.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Antykoncepcja hormonalna

    Antykoncepcja hormonalna – za i przeciw

    Sprawny transport mebli