w

Większy nie zawsze znaczy lepszy – kiedy rozmiar penisa ma znaczenie?

czy rozmiar ma znaczenie
czy rozmiar ma znaczenie

Ciągle powtarza się, że rozmiar nie jest najważniejszy, jednak z drugiej strony mężczyźni posiadający większe penisy czują się pewniejsi siebie i bardziej męscy. Na takie samopoczucie wpływają też same kobiety, które bycie z partnerem hojnie obdarzonym przez naturę traktują jako powód do dumy. Warto więc na chwilę odłożyć na bok utarte stwierdzenia i jeszcze raz zadać pytanie – czy rozmiar ma znaczenie?

O jednoznaczne odpowiedzi trudno

Warto zacząć od tego, że co kobieta, to inne wymagania. Każda z nich może mieć zupełnie inne preferencje dotyczące seksu i zupełnie inne rzeczy mogą sprawiać jej przyjemność. Kobieta, która zastanawia się, jak wybrać wibrator, może zdecydować się na jeden z 5 kształtów zapewniających zupełnie inny rodzaj stymulacji. I nie bez powodu producenci oferują tak różnorodne modele. W końcu to, co będzie odpowiadać jednej kobiecie, drugiej może nie sprawiać pełnej przyjemności. Tym samym może się więc zdarzyć, że dla jednej partnerki duży penis rzeczywiście będzie miał znaczenie, ale dla innej bardziej będzie liczyć się technika czy uwaga, jaką poświęca jej mężczyzna.

No i pozostaje jeszcze pytanie – co to właściwie znaczy „duży penis”? Kilka lat temu przeprowadzono badania, w których udział wzięło aż 15 tysięcy mężczyzn z całego świata w wieku od 17 do 19 lat. Badania te wykazały, że przeciętna długość penisa w stanie spoczynku wynosi nieco ponad 9 centymetrów, natomiast podczas wzwodu – około 13 centymetrów. Jeśli zaś chodzi o obwód, to przeciętnie wynosił on 8 centymetrów w stanie spoczynku i 11,7 centymetra w czasie wzwodu. Tyle, jeśli chodzi o średni rozmiar. A co z penisami nadzwyczaj małymi? Okazuje się, że osoby nadzwyczaj skąpo obdarzone przez naturę stanowią jedynie około 2% mężczyzn. Podobna wartość odnosi się też do mężczyzn z nadzwyczaj dużym penisem. Oznacza to, że znaczną część mężczyzn można uznać za plasujących się w grupie przeciętności.

Co mówią badania: czy rozmiar ma znaczenie?

Pytanie jeszcze, czy rozmiar ma znaczenie dla kobiet i jak to wygląda w praktyce? Nad tym również swojego czasu zastanawiali się naukowcy. W badaniu przeprowadzonym przez Laboratorium Psychofizjologii Seksualnej i Neuronauki kobiety poproszono, by spośród dostępnych trójwymiarowych modeli penisów o różnych kształtach i rozmiar wybrały tego preferowanego przy długotrwałym związku oraz penisa do seksu na jedną noc.

Co ciekawe, w przypadku jednorazowych przygód kobiety zwykle decydowały się na model penisa o obwodzie większym od tego, który wybrały dla długoterminowego partnera. Długość w obu przypadkach pozostawała natomiast praktycznie taka sama. Tym samym można dojść do wniosku, że dla kobiety większe znaczenie ma obwód niż długość. Jednocześnie przy stałym związku wcale nie kieruje się zasadą „im większy, tym lepszy”.

Rozmiar penisa dla wielu mężczyzn jest kłopotliwą kwestią. Sądzą, że decyduje on o ich męskości i że tylko będąc hojnie obdarzonym przez naturę, mogą zaspokoić kobietę lepiej niż inni potencjalni partnerzy seksualni. Tutaj jednak warto przypomnieć o dwóch ważnych sprawach. Po pierwsze – najbardziej wrażliwe części pochwy znajdują się w zewnętrznych obszarach. Do ich stymulacji wcale więc nie jest potrzebny masywny penis i pod tym względem na pytanie „czy rozmiar ma znaczenie?” należy odpowiedzieć „nie”. W tym wypadku liczy się bowiem przede wszystkim możliwość oddziaływania na te obszary. I właśnie tu pojawia się druga kwestia – rozmiar nie ma znaczenia, jeśli mężczyzna nie wie, jak użyć penisa, by w pełni zaspokoić kobietę. Podobnie partner, który wprawdzie nie ma niesamowicie dużego członka, ale doskonale wie, jak sprawić kobiecie przyjemność czy potrafi docenić uroki niespiesznego seksu, będzie lepszym partnerem seksualnym.

wybór grafiki na ścianę

Praktyczne rady, dzięki którym wybierzesz idealną grafikę do swoich wnętrz

wypadanie włosów

Od roku 43% Polaków boryka się z wypadaniem włosów