Zdrowie

5 książek o seksie, które musisz przeczytać

Wciąż o seksie wiemy za mało, chociaż go praktykujemy. Mało kto odważy się pójść do seksuologa jeśli ma jakieś problemy, chociaż i tak sytuacja się trochę poprawiła w tej kwestii. Edukacja seksualna jest bardzo potrzebna nawet w dojrzałym wieku i po wielu latach praktyki seksualnej. Dziś polecamy książki traktujące o seksie, które warto mieć na swojej półce.

Seks na wysokich obcasach – Paulina Reiter rozmawia z dr Alicją Długołęcką

Ta książka jest zbiorem wywiadów, które ukazały się „Wysokich Obcasów”. Krótko mówiąc są to rozmowy o seksie, jednak jest on „rozbierany” na czynniki pierwsze. Paulina Reiter nie boi się o nic pytać a dr Alicja Długołęcka wyczerpująco i bez ogródek odpowiada na wszystkie pytania. Tu nie ma miejsca na pruderię, można pytać o wszystko i otrzymać szczerą odpowiedź. To doskonała lektura także dla rodziców, którym sen z powiek spędzają kłopotliwe pytania ich dzieci o „te sprawy”. Książka została opatrzona ilustracjami Agaty „Endo” Nowickiej.

Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie – Ewa Wanat i Andrzej Depko

Ewa Wanat i Andrzej Depko, rozmawiają o seksie na antenie radia TOK FM. Ich książka to rozrywka nie tylko dla ich stałych słuchaczy. To przede wszystkim coś dla tych, którzy chcą wyjść ze schematu: „seks tylko po bożemu” i dla tych, którzy już z niego wyszli i chcą zgłębić ten temat. Można tu znaleźć także wiele przepisów prawnych dotyczących seksu a także wiele o zaburzeniach i różnych niecodziennych fascynacjach seksualnych. Ta lektura ma przede wszystkim otworzyć ludziom oczy na róznorodność.

Slow Sex. Uwolnij miłość – Hanna Rydlewska i Marta Niedźwiecka

Ta książka, z racji tytułu, musiała znaleźć się w tym zestawieniu. Ale wybraliśmy ją nie tylko „po znajomości” ale także ze względu na treść jaką za sobą niesie. Z tej książki dowiesz się przede wszystkim jak uprawiać seks w taki sposób, żeby mieć z niego przyjemność. Czy w czasach kiedy nie ma tematów tabu a seksualność wykorzystuje się nawet w reklamach telewizyjnych, można w ogóle czerpać jeszcze przyjemność z seksu? Dowiecie się nie tylko tego, że warto, ale także jak tego dokonać.

Kochaj wystarczająco dobrze – Agnieszka Jucewicz i Grzegorz Sroczyński

Ta książka to kontynuacja bestselerowej „Żyj wystarczająco dobrze”. Autorzy książki opowiadają o tym jak żyć ze sobą po wielu latach. Czy seks sprawia jeszcze przyjemność parom w długoletnim związku? Co się dzieje w związku kiedy mija pierwszy etap zakochania? To mądra książka traktująca o zaufaniu i akceptacji. Rozmówcy, których wybrali sobie autorzy książki, podpowiadają jak radzić sobie z przeciwnościami, które napotykają pary w długoletnim związku.

Seks. Pozycja dla praktykujących – Joanna Mielewczyk

Joanna Mielewczyk prowadziła na antenie Polskiego Radia audycję „Seks nasz powszedni”, która choć nadawana późno w nocy, miała rzeszę stałych słuchaczy. Joanna Mielewczyk zebrała najciekawsze rozmowy i wydała w niniejszej książce. Dowiecie się z niej między innymi jak cieszyć się z seksu, jak rozmawiać o seksie, jak mówić o swoich potrzebach i jak mądrze odkrywać w sobie pożądanie. Zdecydowanie warta przeczytania.

 
Zobacz też: Seks po zdradzie >>

Skomentuj

Zobacz też:

Zdrowie

Cukrzyca – czy nas też to dotyczy?

Ostatnimi czasy często poruszanym tematem jest wciąż rosnący odsetek otyłych ludzi (zwłaszcza dzieci) wśród społeczeństwa. Dietetycy regularnie alarmują, że polskie
Zdrowie

Jak przygotować się do treningu?

Wśród społeczeństwa zapanowała moda na zdrowy tryb życia. Internet aż puchnie od treści poświęconych dbaniu o siebie i swój organizm.