w

5 książek o seksie, które musisz przeczytać

Wciąż o seksie wiemy za mało, chociaż go praktykujemy. Mało kto odważy się pójść do seksuologa jeśli ma jakieś problemy, chociaż i tak sytuacja się trochę poprawiła w tej kwestii. Edukacja seksualna jest bardzo potrzebna nawet w dojrzałym wieku i po wielu latach praktyki seksualnej. Dziś polecamy książki traktujące o seksie, które warto mieć na swojej półce.

Seks na wysokich obcasach – Paulina Reiter rozmawia z dr Alicją Długołęcką

Ta książka jest zbiorem wywiadów, które ukazały się „Wysokich Obcasów”. Krótko mówiąc są to rozmowy o seksie, jednak jest on „rozbierany” na czynniki pierwsze. Paulina Reiter nie boi się o nic pytać a dr Alicja Długołęcka wyczerpująco i bez ogródek odpowiada na wszystkie pytania. Tu nie ma miejsca na pruderię, można pytać o wszystko i otrzymać szczerą odpowiedź. To doskonała lektura także dla rodziców, którym sen z powiek spędzają kłopotliwe pytania ich dzieci o „te sprawy”. Książka została opatrzona ilustracjami Agaty „Endo” Nowickiej.

Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie – Ewa Wanat i Andrzej Depko

Ewa Wanat i Andrzej Depko, rozmawiają o seksie na antenie radia TOK FM. Ich książka to rozrywka nie tylko dla ich stałych słuchaczy. To przede wszystkim coś dla tych, którzy chcą wyjść ze schematu: „seks tylko po bożemu” i dla tych, którzy już z niego wyszli i chcą zgłębić ten temat. Można tu znaleźć także wiele przepisów prawnych dotyczących seksu a także wiele o zaburzeniach i różnych niecodziennych fascynacjach seksualnych. Ta lektura ma przede wszystkim otworzyć ludziom oczy na róznorodność.

Slow Sex. Uwolnij miłość – Hanna Rydlewska i Marta Niedźwiecka

Ta książka, z racji tytułu, musiała znaleźć się w tym zestawieniu. Ale wybraliśmy ją nie tylko „po znajomości” ale także ze względu na treść jaką za sobą niesie. Z tej książki dowiesz się przede wszystkim jak uprawiać seks w taki sposób, żeby mieć z niego przyjemność. Czy w czasach kiedy nie ma tematów tabu a seksualność wykorzystuje się nawet w reklamach telewizyjnych, można w ogóle czerpać jeszcze przyjemność z seksu? Dowiecie się nie tylko tego, że warto, ale także jak tego dokonać.

Kochaj wystarczająco dobrze – Agnieszka Jucewicz i Grzegorz Sroczyński

Ta książka to kontynuacja bestselerowej „Żyj wystarczająco dobrze”. Autorzy książki opowiadają o tym jak żyć ze sobą po wielu latach. Czy seks sprawia jeszcze przyjemność parom w długoletnim związku? Co się dzieje w związku kiedy mija pierwszy etap zakochania? To mądra książka traktująca o zaufaniu i akceptacji. Rozmówcy, których wybrali sobie autorzy książki, podpowiadają jak radzić sobie z przeciwnościami, które napotykają pary w długoletnim związku.

Seks. Pozycja dla praktykujących – Joanna Mielewczyk

Joanna Mielewczyk prowadziła na antenie Polskiego Radia audycję „Seks nasz powszedni”, która choć nadawana późno w nocy, miała rzeszę stałych słuchaczy. Joanna Mielewczyk zebrała najciekawsze rozmowy i wydała w niniejszej książce. Dowiecie się z niej między innymi jak cieszyć się z seksu, jak rozmawiać o seksie, jak mówić o swoich potrzebach i jak mądrze odkrywać w sobie pożądanie. Zdecydowanie warta przeczytania.

 
Zobacz też: Seks po zdradzie >>

Originally posted 2016-10-05 13:24:37.

Skomentuj

Czyszczenie suchym lodem

Nowy domownik – jak przystosować pokój dla dziecka?