w

Czy seks po zdradzie jest możliwy?

Zdrada jest bez wątpienia bardzo trudna dla obu partnerów, nie tylko dla tego, który się jej dopuścił. Dla niektórych jest to ogromny cios, po którym odbudowanie związku nie jest możliwe i jedyne wyjście to odejście. Inni potrafią wybaczyć partnerowi, mimo ogromnego bólu jaki odczuwali z powodu zdrady. Czy potrafimy po zdradzie czerpać radość z seksu? Czy jest on w ogóle możliwy?

Często zdradzony partner zamyka się na relacje seksualne. Mimo, że twierdzi, że wszystko jest w porządku to kiedy dochodzi do intymnej sytuacji, albo nie pozwala, żeby doszło do zbliżenia, albo nie jest to dla niego żadna przyjemność.

Zastanawia się czy „tamta” osoba była lepsza, ładniejsza, szczuplejsza, czy zaspokajała partnera w większym stopniu. Czasami obawiamy się, że partner może wyobrażać sobie seks z byłym kochankiem. Może też chcieć ukarać nieudanym seksem za zdradę. Warto wiedzieć, że podobne wątpliwości dopadają zarówno kobiety jak i mężczyzn. Jak sobie z nimi radzić?

Jestem brzydsza i grubsza od tamtej

Prawda jest taka, że w większości przypadków, cechy fizyczne kochanków mają drugorzędne znaczenie. Nie każdy mężczyzna zdradza z najpiękniejszą kobietą świata. Najczęściej chodzi o brak zaspokojenia, którego szukał w innymi związku. Oczywiście nie tylko mężczyźni tak robią, kobietom także brakuje czasem bliskości, którą pragną dostać od innych facetów.

Unikanie zbliżenia nie poprawi waszej relacji. Wręcz przeciwnie, jeśli partner zdecydował się na powrót. Jeśli chce odbudować związek to znaczy, że liczy na to, ze wasze relacje się zmienią, czy to seksualne czy emocjonalne, bo przyczyny zdrady mogą być różne. Jeśli nie porozmawiacie o tym czego od siebie oczekujecie, nie uda wam się zbudować zdrowej relacji.

Czy tamten był lepszy w łóżku?

Za każdym razem kiedy dochodzi do zbliżenia myślisz o tym, jak czuła się w łóżku twoja kobieta z kochankiem? Nie chcesz się kochać z partnerką, ponieważ myślisz, że z kochankiem czuła się lepiej i zaspokajał ją w większym stopniu niż ty? Aby mieć jasną sytuację, po prostu porozmawiaj o tym z partnerką.

Zapytaj wprost czy z kochankiem czuła się zaspokojona i co możesz zrobić aby wasze życie seksualne było lepsze. Jak sprawić, żeby czuła się doceniona i zaspokojona. To też świetna okazja do tego, żeby porozmawiać o tym, czego ty oczekujesz i jak chciałbyś, żeby wyglądało wasze życie seksualne. Z pewnością uda wam się osiągnąć porozumienie na tej płaszczyźnie i seks stanie się o niebo lepszy niż dotąd.

Wbrew pozorom seks po zdradzie jest możliwy i może okazać się lepszy niż dotychczas. Co ciekawe, zdrada może spowodować, że partnerzy odbudują i znacznie poprawią jakość swojego związku. Może być przysłowiowym kopem do zmiany wspólnego życia, jednak chęć do zmiany czegoś w związku musi wyjść z obu stron. Nigdy nie uda się zrobić niczego korzystnego i budującego wbrew woli drugiej osoby.


  1. Jakie są sygnały, że związek się rozpada?
  2. Antykoncepcja hormonalna – za i przeciw
  3. Jakie są najważniejsze cechy udanego związku?

Originally posted 2016-06-15 18:09:12.

Skomentuj

Krótkie i kobiece fryzury

owoce indeks glikemiczny

Indeks glikemiczny owoce