w

Krótkie i kobiece fryzury

W sieci i prasie kobiecej aż roi się od frazesów, jakoby na mężczyzn najsilniej działały zadbane i długie kobiece włosy. O ile z pierwszym ciężko dyskutować, bo suche i zniszczone włosy raczej nie są seksowne, to przy drugim stwierdzeniu byłabym już bardzo sceptyczna. Nie każda kobieta czuje się dobrze z długimi włosami, nie każdej takie pasują i co najważniejsze, nie każda umie sobie z nimi poradzić. Długie, niezadbane pasma opadające w nieładzie na twarz to bardzo smutny widok. Rzadko kiedy bierze się to z braku higieny właścicielki – zazwyczaj ta nie ma po prostu czasu ani umiejętności, by codziennie układać je w fantazyjne fale lub zaplatać skomplikowane warkocze. Idealną fryzurę do pracy mają, niestety, tylko bohaterki filmów i seriali. Dlatego zanim obdarzymy krytycznym spojrzeniem miłośniczki krótkiego cięcia, zastanówmy się dwa razy.

Oczywiście warto dobrać długość włosów i fryzurę do kształtu twarzy – jeśli niezbyt się na tym znacie, skorzystajcie z darmowych programów i aplikacji dostępnych w Internecie. Wszystkie działają na podobnej zasadzie – czeszecie się w gładki kucyk, robicie zdjęcie swojej twarzy (nie malujcie się zbyt mocno) po czym przesyłacie je do aplikacji. Możecie wykonać wizualizacje siebie w dowolnej fryzurze – kokach, lokach czy z długimi, prostymi pasmami. Widzicie, która z fryzur najbardziej wam odpowiada – przez to macie szansę uniknąć rozczarowania, gdy okaże się, że modne, krótkie cięcie sprawia, że twarz wygląda na bardziej okrągłą, niż w rzeczywistości.

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczkami zgrabnej szyi długimi włosami tylko ją zakrywacie. Dlatego nie bójcie się pokazać światu tego atutu – jest równie seksowny jak długie i zadbane pasma. Bo nieprawdą jest, że krótko ścięte włosy wyglądają męsko – krótka fryzura nie musi oznaczać ścięcia „na rekruta”. Posiadając kilka podstawowych produktów do stylizacji włosów (pianka, lakier, guma do włosów) możemy codziennie wyczarować na swojej głowie zupełnie nową fryzurę. Poniżej kilka inspiracji, które – mam nadzieję – przekonają te z was, które ciągle wahają się, czy to naprawdę kobiece. Zobaczcie same.

1. Krótka fryzura może być bardzo kobieca. Delikatne, misterne fale powodują, że całość wygląda niezwykle lekko i romantycznie.

kobieca-fryzura-krotkie-wlosy

2. Drapieżny look. Jeśli macie nastrój na irokeza, wystarczy odrobina pianki i lakieru i rockowa fryzura gotowa!

 

3. Dziewczęce fale. Jak widać, z krótkich włosów można wyczarować lekką i dziewczęcą fryzurę – potrzebujemy tylko lokówki i odrobiny wolnego czasu. W trosce o trwałość przed wyjściem z domu można spryskać ją lakierem do włosów

kobiece-fryzury-krotkie-wlosy01

 

 

 

 

Originally posted 2016-06-13 11:00:23.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    5 kroków do udanej przeprowadzki

    seks po zdradzie

    Czy seks po zdradzie jest możliwy?