w

Domowe zabiegi kosmetyczne

Z czym kojarzy się kobiecie hasło „wieczór dla siebie”? Na pewno każdej trochę inaczej – jedne panie wolą ciekawą książkę, inne dobre kino a jeszcze inne lubią w ciszy i samotności urządzić w domu SPA i przygotować sobie domowe zabiegi kosmetyczne. 

Raczej wątpliwe, że w większości przypadków przebiega to tak, jak w kinie – kąpiel z obfitą pianą, świeczki zapachowe wokół wanny i plasterki ogórka na oczach. Powiedzmy sobie szczerze – żadnej z nas nie chce się ustawiać i zapalać tuzina świec (już pomijając fakt, że to niezbyt bezpieczne, zwłaszcza dla naszych włosów), więc biorąc kąpiel raczej nie wyglądamy jak hollywoodzkie gwiazdy na kinowych ekranach. Nie zrażajmy się jednak – przecież chodzi nam o to, by wyglądać pięknie po zabiegach pielęgnacyjnych, nie podczas nich. Zatem do dzieła.

Od czego zacząć? Zdecydowanie od włosów – warto dołożyć wszelkich starań by były zadbane, zdrowe i lśniące. Mimo, że półki w drogeriach i sklepach fryzjerskich aż uginają się od kosmetyków w zawrotnych cenach, to remedium na zniszczone włosy znajdziemy w każdej lodówce i szafce kuchennej. To najzwyklejsze w świecie jajka i cytryna – banalnie proste do zdobycia i co najważniejsze – tanie. Koszt całej maseczki nie powinien przekroczyć złotówki. Jak ją przygotować? Żółtko jajka (jeśli mamy długie włosy musimy podwoić ilość składników) bardzo dokładnie mieszamy w miseczce z sokiem z połowy cytryny i tak przygotowaną masę wcieramy we włosy i skórę głowy. Owijamy wszystko folią aluminiową, potem dodatkowo ręcznikiem i pozostawiamy na pół godziny.

W tym czasie możemy zająć się pielęgnacją innych części ciała – najlepiej stóp, traktowanych zazwyczaj po macoszemu. Zafundujmy im domowy zabieg złuszczający, zbawienny szczególnie dla naszych pięt, mających skłonność do zrogowaceń. Do jego wykonania potrzebujemy, podobnie jak w poprzednim przypadku, składnika obecnego w każdej kuchni – soli. Należy wymieszać kilka łyżek soli z łyżką oliwy z oliwek i tak przygotowaną mieszanką przez kilka minut masować stopy. Na natarte mieszanką stopy nałożyć skarpetki bawełniane i pozostawić na kilkanaście minut. Najlepsze do wykonania tego zabiegu będą skarpetki 100% bawełny, bez domieszek innych materiałów.

Później pozostaje nam tylko dokładne umycie się po wszystkich zabiegach (szczególnie chodzi o włosy – domycie ich z resztek żółtka jest pracochłonne, ale nie niemożliwe) i cieszenie się uzyskanymi efektami. A te są niesamowite, przekonajcie się same!

Originally posted 2015-11-08 10:03:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Usuwanie plam z tuszu

Usuwanie plam z tuszu

zarządzanie stresem

Skuteczne techniki zarządzania stresem dla zdrowszego życia