w

Olej arganowy na zmarszczki

Zmarszczki najczęściej powstają w skutku starzenia się, mimiki, promieniowania słonecznego czy palenia papierosów. Przeciwdziałać nim można za pomocą kremów przeciwzmarszczkowych na dzień i na noc, które zawierają olej arganowy. Nie tylko nawilża on skórę, ale również chroni przed wolnymi rodnikami oraz odbudowuje kolagen i elastynę.

Najczęstsze przyczyny powstawania zmarszczek:

1. Starzenie się

Z wiekiem nasze komórki dzielą się wolniej, dlatego skóra właściwa zaczyna się przerzedzać. Dodatkowo wraz z upływem czasu, zmniejsza się ilość włókien kolagenowych i elastyny, skóra traci zdolność do zatrzymywania wilgoci, a ochronna warstwa lipidowa jest coraz cieńsza. Wszystko to sprawia, że skóra naszej twarzy przestaje być elastyczna i naprężona.

2. Mimika, czyli skurcze mięśni twarzy

Do powstawania zmarszczek przyczyniamy się poprzez uśmiechanie się, marszczenie czoła czy mrużenie oczu. W wyniku tego pojawiają się linie między brwiami (lwia zmarszczka) czy zmarszczki w kącikach oczu (kurze łapki).

3. Promieniowanie słoneczne

Gdy zbyt często się opalamy, uszkadzamy swoją skórę, co z kolei prowadzi do powstawania zmarszczek. Dlatego należy unikać słońca, w upalne dni, między godziną 10, a 16, a także zakrywać ubraniami, jak największą ilość skóry.

4. Palenie papierosów

Palenie hamuje wytwarzanie kolagenu w skórze, co przyczynia się do powstawania zmarszczek.

Na zmarszczki olej arganowy.

Olej arganowy zwany złotem Maroka, wytłaczany jest z pestek orzechów drzewa Argania Spinosa, które rośnie na pustynnych terenach tego kraju. Jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (80%), głównie omega-6 i omega-9, które nawilżają i chronią przed wysuszaniem, poprawiają elastyczność, a dzięki temu zmarszczki znacznie się spłycają, a niektóre nawet całkowicie znikają.

Olej działa antyoksydacyjnie ze względu na wysoką zawartość witaminy E (w postaci kompleksu

tokoferoli), a także witaminy C, związków fenolowych (w tym kwas ferulowy) i karotenoidów (w postaci żółtych ksantofili). Jednak nie tylko chroni przed wolnymi rodnikami, a tym samym przed przedwczesnym starzeniem się skóry, ale również zatrzymuje wodę w naskórku, jak i odbudowuje kolagen i elastynę. Efektem tego jest złagodzenie zmarszczek i spłycenie blizn, ale również rozjaśnienie cery.

Krem przeciwzmarszczkowy

Profarm Lębork rozpoczął produkcję delikatnego kremu przeciwzmarszczkowego dla kobiet, których skóra ma widoczne oznaki utraty jędrności. Przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju cery, nie zawiera parabenów, barwników, ani alergenów.

Dzięki oparciu składu na oleju arganowym, uzupełnionym o witaminę E, preparat w pierwszej fazie działania, głęboko i skutecznie nawilża skórę, a także przyspiesza naturalną odbudowę komórek.

Dzięki temu zwiększa się elastyczność skóry i poprawia jej napięcie. Wygładzone zostają niedoskonałości cery dojrzałej i głęboko zredukowane zmarszczki, a co za tym idzie następuje zmniejszenie oznak zmęczenia i starzenia się skóry. Ostatnim etapem działania preparatu jest ochrona przed powstaniem nowych zmarszczek.

Na dzień

Krem przeciwzmarszczkowy Profarm na dzień ma lekką konsystencję i przeznaczony jest pod makijaż. Zawiera dodatkowo szafir, który zagęszcza i napina skórę sprawiając, że staje się bardziej elastyczna. Preparat powoduje efekt Soft Focus, czyli zmienia kąt padania światła na skórze, optycznie minimalizując niedoskonałości. Natychmiast większe zmarszczki są wyraźne spłycone, a drobne znikają. Pozostawia gładką, rozpromienioną i młodszą cerę.

Z kolei skład kremu na noc, który ma delikatny zapach, uzupełniony jest o pantenol, czyli kwas pantotenowy. Jego niedobór w organizmie powoduje zmniejszenie elastyczności, pomarszczenia i powstawanie zmarszczek, a co za tym idzie, przyspieszenie starzenia się skóry. Regeneruje skórę po całym dniu, a w nocy utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia i intensywnie odbudowuje komórki skóry.

Link do zakładki nt. produktów na stronie producenta https://sklep.profarm.com.pl/


  1. BodyBoom – jak odnieść sukces na polskim rynku
  2. Kosmetyki DIY
  3. Blogi kosmetyczne, które warto czytać

Originally posted 2016-01-19 10:02:52.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 roślin domowych, które są niebezpieczne dla dzieci

Światła skandynawskiego designu. Lampy Vita Copenhagen.