w

Blogi kosmetyczne, które warto czytać

Blogi kosmetyczne: chyba każda kobieta stając przed półkami w drogerii ma spory problemów z wyborem kosmetyku, który najlepiej spełni jej potrzeby, Od kilku lat w poszukiwaniach kosmetycznego ideału wspierają nas także blogerki, testując produkty do pielęgnacji i makijażu na własnej skórze, włosach i paznokciach, Przedstawiamy nasz subiektywny wybór blogerek, na które warto mieć oko.

Odcienie Nude(klik)

Wśród rzeszy kosmetycznych blogów warto zwracać uwagę na te, które mają swoją specjalizację. Ewelina prowadzącą „Odcienie nude” dzieli się osobistymi doświadczeniami w walce z trądzikiem, opowiadając o postępach własnej kuracji i ilustrując posty zdjęciami pokazującymi stan jej własnej skóry na przestrzeni kolejnych miesięcy. Jej drugim konikiem są maski do twarzy, które regularnie testuje, dzięki czemu wiemy, w które z nich warto inwestować. Jak sama twierdzi, zdecydowanie bardziej skupia się na pielęgnacji, niż na makijażu, a do jej ulubieńców nalezą kosmetyki naturalne, dlatego właśnie na nie najczęściej natkniecie się na blogu.

Blogi kosmetyczne
Infallible Lifestyle (klik)

Tym blogiem można się zachwycić na pierwszy rzut oka – autorka ilustruje go prześlicznymi zdjęciami wyglądającymi dosłownie jak wyjęte z modowych magazynów. Luksusowa estetyka nie oznacza jednak, że blogerka poleca wyłącznie produkty z najwyższej półki. Do testów wybiera także kosmetyki popularnych i wręcz budżetowych marek, dostępne już za kilka złotych. Dla fanek malowania paznokci na blogu stworzono sekcję manicure poświęconą lakierom i odżywkom, a w dziale moda blogerka prezentuje ubrania i dodatki, które wpadły jej w oko.

Blogi kosmetyczne

Kosmetyki Panny Joanny (klik)

Ten blog wyróżnia rzadkie wśród kosmetycznych autorek podejście do produktu. Na jej stronie, poza ocenami, recenzjami i prezentacją preparatów, znajdziecie także sekcję „analiza składników kosmetycznych”, w której konkretne produkty pielęgnacyjne są brane pod lupę nie tylko pod kątem ich działania, ale także składu wyszczególnionego na etykiecie. Joanna należy także do kosmetycznych „włosomaniaczek”, dlatego na jej stronie znajdziecie sekcję im poświęconą z wieloma poradami dotyczącymi mycia, odżywiania, czesania, olejowania i radzenia sobie z największymi, włosowymi bolączkami.

Blogi kosmetyczne

Basia Smoter (klik)

Autorka bloga jest profesjonalną kosmetyczką, dlatego jej poradom pielęgnacyjnym można ufać bez większych obaw. W sekcji im poświęconej znajdziecie odpowiedzi na często zadawane pytania, związane między innymi z łamliwością paznokci, przetłuszczaniem włosów czy problemami z cerą. Z kolei w sekcji „baza wiedzy” znajdziecie teksty typowo poradnikowe, dotyczące również kwestii trudniejszych, związanych z pielęgnacją skóry dotkniętej AZS czy radzeniem sobie z trudnymi odmianami trądziku, także w wieku dorosłym. A gdy zechcecie odpocząć od tematów kosmetycznych, warto zajrzeć do sekcji „kulturalnie”.

Blogi kosmetyczne

Obsession Beauty (klik)

Ten blog również zachwyca layoutem i zdjęciami, których nie powstydziłoby się pismo z wyższej półki. Takie są także kosmetyczne wybory jego autorki Kasi, która gustuje w luksusowych markach, ze szczególnym uwzględnieniem makijażu. Wśród kategorii na stronie wyróżnia się ta poświęcona akcesoriom, zdominowana przez testy rozmaitych pędzli do makijażu, stanowiących podstawę kosmetyczki każdej miłośniczki malowania. Kosmetycznej pasji autorki towarzyszy zamiłowanie do podróży, które również opisuje na blogu.

Blogi kosmetyczne


 1. Skarpety nieuciskowe – dla kogo?
 2. Jak to jest z tą modą?
 3. Moda dziecięca

Originally posted 2016-12-12 12:58:40.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  porady prawne przez Internet

  Czy warto decydować się na porady prawne przez Internet?

  Leki przeciwbólowe – kompendium wiedzy