Jak dobrać perfumy do swojego stylu
w

Jak zadbać o własny styl?

Własny, niebanalny styl jest wyznacznikiem osobowości, pewną cechą rozpoznawalności. Właściwie każdy ma swój styl, tyle że niektórzy starają się podążać za wyznaczonymi trendami, inni zaś wolą stawiać na oryginalność. Jednak bez względu na podejście, warto pamiętać o kilku aspektach pomagających zadbać o własny styl. O jakich sprawach mowa, co jest ważne w pielęgnacji własnego stylu?

Ważne jest dobre pierwsze wrażenie

Mając pierwszy kontakt z drugą osobą, w podświadomy sposób budujemy sobie o niej zdanie. Nawet jeżeli nie wydajesz pochopnych osądów, to początkowe wrażenie najczęściej zapada na długo w pamięć. Dlatego warto zadbać, by w trakcie takich spotkań prezentować sobą dokładnie to, czego chcemy. Liczą się nawet detale. Staranne uczesanie, ulubiony ubiór, biżuteria czy zapach mogą odegrać istotną rolę. Warto mieć swój ulubiony zapach perfum, wody toaletowej czy dezodorantu, który stosujesz regularnie.

Duży wybór markowych perfum znajdziesz tu: eurochemia.com/159-perfumy-i-dezodoranty, pozwolą Ci one na zachowanie subtelnej woni perfum czy wody kolońskiej przez dłuższy czas. Dobrze, jeżeli Twój ulubiony zapach nie jest zbyt ciężki, gdyż często intensywne nuty nie są zbyt dobrze odbierane przy pierwszym kontakcie. Mocniejsze perfumy czy wody toaletowe lepiej zachować na wyjątkowe okazje.

Stylowy ubiór nie musi oznaczać najnowszych trendów

Nieodłączną częścią własnego stylu jest ubiór. Nie oznacza to wcale, że dbając o własny styl, trzeba kupować ubrania z pierwszych stron modowych gazet czy najnowszych kolekcji. Własny styl to takie zestawienie, w którym czujesz się swobodnie i dobrze, a jednocześnie jest ono choć częściowo dopasowane do okoliczności. Niektóre osoby stawiają na ulubione kolory, inne lubią klasyczne zestawienia czy codzienną elegancję.

Jeżeli utożsamiasz się z jakąś subkulturą czy lubisz określone rzeczy, także możesz dać temu wyraz poprzez sposób ubierania. Ubiór jest dość istotny w odbiorze drugiego człowieka, dlatego nie warto go bagatelizować. Równie ważne co sam dobór stylizacji, jest dbanie o jej stan, czystość czy na przykład gładkość. Dlatego przy pielęgnowaniu własnego stylu, warto także zadbać o ulubione ubrania i akcesoria.

Jakie perfumy wybrać?

Zadbane ciało, włosy i paznokcie to także wyznacznik stylu

To, w jakim stopniu dbasz o siebie, także wpływa na odbiór przez innych ludzi, jest zatem wyznacznikiem Twojego indywidualnego stylu. Lubisz spędzać długie godziny na zabiegach pielęgnacyjnych, często odwiedzasz fryzjera i nie wyobrażasz sobie mieć nieprzyciętych paznokci? A może wolisz ograniczać się do minimum, nosić krótko ścięte włosy i nie wklepywać codziennie dużej ilości kosmetyków w ciało?

Obydwie postawy są w porządku, obydwie pokazują Twoją indywidualność. Decydujesz samodzielnie o swoim stylu, a dopóki nie przynosi on szkody innym, może być praktycznie dowolny. Dlatego dbanie o Twój własny styl może przejawiać się poprzez:

  • zamiłowanie do zabiegów pielęgnacyjnych,
  • regularną aktywność fizyczną, na przykład bieganie, siłownia, spacery,
  • minimalizm w zabiegach pielęgnacyjnych.

Własny styl może być stylem sportowca czy miłośnika książek – twoje ulubione zajęcia i to, jak wpływają na codzienność, także decyduje o indywidualnym stylu. Warto pielęgnować pasje i hobby, które pozwalają wyróżnić się wśród innych.

Fryzura i makijaż dopełniające całości

Przy codziennych interakcjach z innymi ludźmi dużą rolę w ich odbiorze odgrywa fryzura oraz ewentualny makijaż. Aby postawić na swój własny styl, warto wypracować sobie ulubione sposoby uczesania czy makijażu. Co ważne, dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W dzisiejszych czasach nie dziwi stosowanie kremu czy korektora niedoskonałości cery przez przedstawicieli obydwu płci. Podobnie kosmetyki do stylizacji włosów pomagające w nadaniu ulubionego charakteru uczesaniu mogą być codziennością dla każdego. Te elementy – makijaż, fryzura, a także dodatki w postaci biżuterii czy galanterii mogą dopełniać indywidualny styl, dlatego warto również regularnie dbać o ich właściwy dobór.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zabezpieczone: Zarabiaj na stylizacji rzęs: 12 praktycznych porad dla przyszłych stylistek

przebranżowienie

Jak inwestować w nieruchomości? Można to robić na 3 sposoby