Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Świąteczne porządki – jak sprzątać, żeby się wyrobić?

Do świąt zostały już tylko dwa tygodnie. Niektóre Panie Domu już od początku grudnia ścierają kurze i polerują rodowe srebra, ale są także takie, które świąteczne porządki planują rozpocząć w ten weekend. Nic straconego, wszystko da się nadrobić. Oto plan sprzątania świątecznego 2015!

Źródło: https://kasanaobcasach.com.pl
Źródło: https://kasanaobcasach.com.pl

To co zaplanowane zostało na trzy tygodnie przed świętami, trzeba nadrobić w drugim tygodniu.

Dwa tygodnie do świąt

Świąteczne porządki, tak jak każde inne, należy zacząć od poodkładania wszystkiego na swoje miejsce. Taka metoda bardzo pomaga w organizacji i sprzątaniu w ogóle, ponieważ nie plączą się pod nogami niepotrzebne rzeczy. Warto poodkładać wszystkie książki na półki, odkurzyć je a stare gazety wyrzucić. Dokładnie posprzątaj w szafach i szafkach, posegreguj ubrania, a te których nie nosisz, oddaj potrzebującym.

To również idealny moment na pranie dywanów, firan, zasłon i obrusów. Jeśli jesteś posiadaczką balkonu czy tarasu, zabierz się za jego sprzątanie. Przy okazji porządków balkonowych, możesz umyć drzwi i okna wychodzące na balkon lub taras a idąc za ciosem, zabrać się za wszystkie okna w domu. Wyczyść dokładnie wszystkie szkła w domu. Nie tylko szklanki i zastawę, którą postawisz na wigilijnym stole, ale wszystko co masz w domu, żeby także to miejsce było czyste i bez kurzu. Nie zapomnij o odkurzeniu abażurów i kloszy, na których często zostaje warstwa kurzu.

Tydzień do świąt

Zanim jeszcze zaczniesz gotować świąteczne potrawy, rozmroź i dokładnie wysprzątaj całą lodówkę. Nie wkładaj do niej z powrotem rzeczy, które są już przeterminowane. Dokładnie wysprzątaj kuchnię, zwracając szczególną uwagę na piekarnik oraz górne szafki. Posprzątaj łazienkę, kafelki, fugi i przeprowadź generalne porządki we wszystkich pokojach.

Dzień przed wigilią

Po skończonym gotowaniu, posprzątaj kuchnię, żeby była już przygotowana na świętowanie. Odśwież jeszcze wszystkie pokoje i pamiętaj o posprzątaniu w łazience. Pamiętaj o umyciu podłóg, ale najpierw zetrzyj kurze.

One Ping

  1. Pingback:

Skomentuj