w

5 pomysłów na dobrze zorganizowany dom

Dobrze zorganizowany dom wymaga dużego nakładu pracy. Nie jest łatwo poukładać wszystko tak, żeby było idealnie, ale też nie jest łatwo to utrzymać. Oto nasze rady na dobrze zorganizowany dom, w którym wszystko jest na miejscu.

Kuchnia

Kuchnia powinna być miejscem, gdzie przestrzeń jest zorganizowana bez zarzutu. Wszystko powinno leżeć na swoim miejscu a przypadkowe rzeczy nie mogą się plątać pod nogami. Najwięcej problemów sprawia szafka w której trzymamy detergenty. Idealnym sposobem na przetrzymywanie takich rzeczy może być ułożenie wszystko w pojemnikach.

Jeśli do sprzątania kuchni używasz konkretnych detergentów, ułóż je w jednym pudełku. Kiedy zabierzesz się za porządki, chwycisz tylko to pudełko, którego potrzebujesz. Worki na śmieci możesz owinąć wokół rolek po ręczniku papierowym i przymocować na specjalnych rurkach, na drzwiach od śmietnika.

Przedpokój

To miejsce, w którym mieszkają klucze, kolorowe karteczki, długopisy i pełno różnych drobiazgów. Przymocuj na ścianie specjalny organizer, na którym znajdzie się miejsce na długopisy, karteczki, wieszaki na klucze, kalendarz i tablica na magnesy. To pozwoli zachować porządek wśród drobiazgów i każdy domownik będzie wiedział, gdzie znajdzie długopis albo łyżkę do butów.

Łazienka

Szafek w łazience nigdy dość. Oznacza to, że zawsze znajdą się kosmetyki, które się nie mieszczą i nie ma co z nimi zrobić. Jeśli zainwestujesz w ozdobne koszyczki i organizery, które poustawiasz w szafkach a dopiero potem poukładasz w nich kosmetyki, zyskasz dużo miejsca i czasu, bo znacznie szybciej znajdziesz to czego akurat potrzebujesz. Waciki i patyczki higieniczne, możesz popakować w małe słoiczki. Trzymaj jak najmniej rzeczy na wierzchu, żeby łazienka wyglądała na większą. Podziękujesz za ten pomysł pewnego ranka, kiedy przypadkowo zaśpisz i cały świat zwróci się przeciwko tobie. Obiecujemy, że łazienka nie.

Sypialnia

Organizery sprawdzą się także w sypialni, zwłaszcza w szafkach i szufladach na bieliznę. Jeśli w osobnych pudełkach będziesz przechowywać skarpetki i majtki, zapanuje wielki porządek. Nie wrzucaj wszystkiego przypadkowo, ale poukładaj bieliznę. Skarpetki dobierz do pary i poskładaj w pół. Majtki także złóż na płasko. Dzięki temu zawsze znajdziesz szczęśliwą bieliznę kiedy będzie ci potrzebna. Pamiętaj, że wszystkie zbędne rzeczy możesz schować pod łóżkiem, oczywiście w praktycznych pudełkach.

Miejsce na papiery

Nie jest tajemnicą, że perfekcyjna organizacja domu polega na dokładnym poukładaniu wszystkiego w pudełkach i pamiętaniu gdzie co jest. Żeby nie pogubić się w rachunkach, umowach i innych papierach, załóż segregatory (lub pudełka), w których będziesz przechowywać wszystkie ważne dokumenty. Najlepiej podpisz każdy z nich, żeby wiedzieć co w nich znajdziesz. No i najważniejsze o czym trzeba pamiętać, żeby przyniosło to pożądany efekt to regularne segregowanie papierów.


 1. Jak wybrać energooszczędną pralkę do domu?
 2. Jak uszyć firany do stylu rustykalnego?
 3. 4 produkty, z którymi łatwo zorganizujesz świąteczne porządki

Originally posted 2016-05-24 15:32:49.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Skomentuj

  olej lniany

  Olej lniany poprawi kondycję skóry

  lunch

  Zdrowy lunch