w ,

Jak wybrać energooszczędną pralkę do domu?

Pralka to jedno z podstawowych urządzeń każdego domu. W dzisiejszych czasach możesz wybrać taką, która zdecydowanie ułatwi ci życie. Powinna być praktyczna, wielofunkcyjna i nowoczesna, a także dostosowana do twojego wnętrza.

Pamiętaj, że ma ci służyć przez lata, dlatego warto zapoznać się z ofertą różnych producentów i wybrać tę, która w pełni spełni twoje oczekiwania. Największym zainteresowaniem cieszy się pralka Samsung Addwash, Amica AWX 612 D i Bosch WLG24261PL.

Pralki energooszczędne

Wybór takiej pralki pozwala na zaoszczędzenie wody i energii, a w efekcie sporych sum pieniędzy. Sprawdza się w domach, w których robi się dużo prania oraz dla rodzin z dziećmi. Pralki energooszczędne są zazwyczaj wyposażone w wiele różnorodnych funkcji, w tym także tryb ekologiczny, który dodatkowo wpływa na oszczędności.

Pralka Samsung, Bosch czy Amica – niezależnie od marki, wybieraj modele, które pozwolą ci na szybkie pranie w niskich temperaturach przy małym zużyciu energii. Niektóre pralki mogą wydawać się nieco kosztowne, pamiętaj jednak, że koszty te zwrócą się z nadwyżką.

Inteligentne pralki

To pralki, które same dostosowują program, temperaturę, a nawet czas prania w zależności od wagi oraz rodzaju tkaniny, który można wybrać spośród kilku opcji. Urządzenie dostosowuje także pobór wody oraz prędkość wirowania. Pralka Samsung Addwash i Bosch WLG24261PL mają dodatkowo wbudowaną opcję sterowania elektronicznego oraz cyfrowy wyświetlacz. Wbudowana pamięć pozwala na ustawienie kilku najczęściej używanych programów, co zdecydowanie ułatwia życie.

Na co zwrócić uwagę?

  • weź pod uwagę wielkość pomieszczenia – zdecyduj czy bardziej praktyczna będzie pralka ładowana od góry czy z przodu
  • pamiętaj, aby zwrócić uwagę na wielkość bębna
  • istotna jest efektywność prania i odwirowywania, która oznaczona jest symbolem A+++
  • nie zapominaj o własnym komforcie: pralka nie powinna być zbyt hałaśliwa
  • funkcja opóźnionego startu ułatwi ci dostosowanie pracy pralki do własnych potrzeb oraz trybu życia

W 2016 roku na rynku królowały pralka Samsung Addwash oraz Amica AWX 612 D. Konsumenci podkreślali ich wielofunkcyjność oraz niskie koszty eksploatacji. Niezależnie od swojego wyboru, pamiętaj, że pralka to zakup na lata, dlatego nie warto sugerować się jedynie niską ceną i okresem gwarancji. Pralka Samsung, Bosch, Amica czy Toshiba – zapoznaj się z pełną ofertą znanych producentów, aby wybrać produkt, który najlepiej sprawdzi się w twoim domu.

Originally posted 2017-05-25 11:47:05.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień Matki – modne stylizacje dla mamy

Handel na aukcjach internetowych – oszczędność i zysk