w ,

Sprzątanie po remoncie

Każdy prędzej czy później, miał lub będzie miał do czynienia z remontem. Remont, jak remont, ale sprzątanie po remoncie to istny horror. Sprawdź jak poradzić sobie z brudem, kurzem i błotem atakującym twoje mieszkanie po remoncie. 

Po pierwsze: zabezpieczenie

Przed remontem zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie mieszkania i sprzętu przed kurzem. Nie unikniesz go podczas remontu, dlatego dokładnie pozaklejaj folią malarską meble, sprzęty i okna. Zaopatrz się w specjalną taśmę, która przy odklejaniu nie pozostawia kleju. Zaklej też dokładnie drzwi do pomieszczeń, które nie będą remontowane, żeby kurz nie przedostawał się spod drzwi.

Jeśli remont trwa dłużej niż jeden dzień, to nie unikniesz zabrudzeń, dlatego zadbaj o to, żeby w pokoju, który jest zamknięty, była wilgotna szmata na podłodze. Po wejściu, powycierasz w nią buty i nie poroznosisz zbyt dużo pyłu po całym domu.

Po drugie: planowanie

Faza druga, czyli planowanie, to już czas po remoncie. Najlepiej zacznij od pomieszczenia, z którego najczęściej korzystasz. To od niego powinnaś zacząć porządki. Najważniejsza zasada sprzątania po remoncie brzmi: „Od góry do dołu” i tego powinnaś się trzymać w każdym pomieszczeniu. Twój plan powinien zawierać sprzątanie od góry do dołu w każdym pomieszczeniu. Na koniec jeszcze raz odkurz podłogi i umyj je w całym domu.

Sufit i ściany

Najlepiej odkurzyć je odkurzaczem ze szczotkową końcówką, żeby kurz się nie pylił. Kolejny krok to przetarcie całej powierzchni sufitu i ścian wilgotnym mopem, najlepiej z płynem czyszczącym. Zrób to dopiero wtedy kiedy odkurzysz je odkurzaczem, lub suchą szmatką, w innym przypadku powstanie na ścianach błoto, którego trudno będzie się pozbyć.

Meble

Tak samo jak w przypadku ścian i sufitu, powinnaś najpierw przetrzeć je na sucho. Przydatna w tym celu będzie ściereczka z mikrofibry, która doskonale zgarnia kurz. Drugi raz przetrzyj na mokro.

Podłogi

Dokładnie odkurz pomieszczenie a następnie dwa razy zmyj podłogę wodą z płynę, po pierwszym myciu zmieniając wodę. Kiedy skończysz już ze wszystkim pomieszczeniami, odkurz raz jeszcze całe mieszkanie i ponownie umyj podłogi dwa razy, zmieniając wodę.


Jak utrzymać porządek w domu?

Jak sprzątać mieszkanie?

Jak zapakować prezent?

 

Originally posted 2015-09-23 15:31:12.

Skomentuj

Jak utrzymać porządek w domu?

Sprawdzone sposoby na mycie okien