w

Jaki kominek do salonu 30 m2?

kominek do salonu
kominek do salonu

Relaksujący blask ognia, a także przyjemne ciepło, jakie rozchodzi się w salonie to bez wątpienia jedne z największych atutów kominka. Różnorodność tych urządzeń na rynku jest tak duża, że każdy znajdzie z pewnością model idealny dla siebie. Jak wybrać kominek? Na co zwrócić uwagę, jeśli macie salon o powierzchni 30 metrów kwadratowych? Pomożemy wam w podjęciu dobrej decyzji zakupowej – sprawdźcie nasze podpowiedzi.

Moc kominka

Podstawowym parametrem, o jakim trzeba pomyśleć, jest moc kominka. To od niej zależy efektywność cieplna, a tym samym poziom oszczędności, jakie można wygenerować na kosztach ogrzewania. Odpowiedź na pytanie, jaką moc powinien mieć kominek instalowany w salonie o powierzchni 30 metrów kwadratowych, nie jest prosta. Należy bowiem wziąć pod uwagę kilka zmiennych. Pierwszą z nich jest z pewnością sposób izolacji domu, a co za tym idzie utrzymywanie się ciepła wewnątrz.

Kolejną kwestią jest rodzaj kominka – czy ma służyć jedynie do ogrzewania salonu, czy też chcemy podłączyć go do istniejącej instalacji, aby wykorzystać produkowane ciepło do rozprowadzenia po pozostałych pomieszczeniach? W tym zakresie mamy do wyboru dwie opcje – kominek z płaszczem wodnym lub kominek powietrzny. Pierwszy model ogrzewa wodę, która następnie transportowana jest do kaloryferów – dokładnie tak, jak w przypadku tradycyjnego kotła grzewczego. W drugim przypadku niezbędne będzie wykonanie specjalnej instalacji, ponieważ ciepłe powietrze dostarczane jest do pomieszczeń kanałami wentylacyjnymi. Czy jest to opłacalne rozwiązanie?

Rodzaj kominka

Jeśli przeliczycie koszty inwestycji i przewidywane oszczędności wynikające z instalacji kominka, bez wątpienia bilans wyjdzie na korzyść zakupu i montażu piecyka w salonie. Nawet jeśli będziecie musieli wykonać dodatkowe kanały, którymi transportowane będzie ciepłe powietrze, wydatek ten z pewnością się opłaca, tym bardziej że wszystkie dodatkowe koszty pomoże wam pokryć szybka gotówka.

Warto także podkreślić kwestie estetyczne. Kominki dziś dostępne są w wielu wersjach, dlatego też doskonale wpisują się w każdy styl salonu. Należy również dodać możliwość niemal dowolnego zaprojektowania obudowy kominkowej, która jest nowoczesną dekoracją mieszkania. Nie bez przyczyny użyliśmy słowa „mieszkanie”, ponieważ kominki – szczególnie w wersji bio lub elektrycznej – można instalować także w blokach. Urządzenia te nie wymagają podłączenia do instalacji kominowej ani nie musicie przeprowadzać gruntownego remontu, by można było zamontować urządzenie w dowolnym miejscu.

 

czarno-białe myślenie

Czy cechuje Cię czarno-białe myślenie? Czas zacząć dostrzegać także wszystkie odcienie szarości!

zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym

Chcesz sprzedawać więcej w swoim sklepie internetowym? Wypróbuj 5 prostych sposobów, które Ci w tym pomogą