w

Jak wybrać krzesła do salonu?

W salonie najczęściej skupia się życie rodzinne. To miejsce wspólnie spędzonego czasu, rozmów i zabaw, a często przyjmowania gości. Część pokoju dziennego zazwyczaj aranżujemy na jadalnię. Jakie krzesła wybrać, aby komponowały się z salonem, a jednocześnie wyglądały efektownie i stylowo?

Stół w salonie często pełni kilka funkcji – jest nie tylko miejsce rodzinnych posiłków czy imprez z przyjaciółmi, ale także plac zabaw dla dzieci, tymczasowe biuro w ciągu dnia i miejsce czytania gazety lub książki przy kawie. Jak widać krzesła przy stole muszą odpowiadać wszystkim naszym potrzebom oraz wymaganiom. Czym kierować się wybierając najlepszy mebel do pokoju dziennego?

Krzesło na miarę

Z uwagi na eksploatację krzeseł w salonie przede wszystkim powinniśmy zdecydować się model trwały oraz wytrzymały. Jeśli przy stole siedzimy często to najlepszym rozwiązaniem będą krzesła drewniane. Solidne tworzywo jest odporne na uszkodzenia, a także wilgoć i silne zabrudzenia. Ponadto drewno kojarzy się (i słusznie) z elegancją. Bez względu na aranżację wnętrza krzesła drewniane potrafią się efektownie skomponować z wystrojem i estetycznie go uzupełnić.

Krzesła powinny być zawsze dopasowane do stołu. Jeśli ten jest w klasycznym stylu, z masywnymi nogami wybierzmy krzesła w podobnym kolorze oraz potężniejsze. Do takiej stylizacji pasować będzie obicie z efektownej tkaniny w stonowanych barwach. Więcej swobody mamy w przypadku nowoczesnego stołu. Możemy wtedy zdecydować się na krzesła na cieńszych nogach z ciekawym wzorem tapicerki. Obecne trendy w aranżacji żądzą się innymi prawami. Cenne jest zaskakiwanie formą oraz unikalnym designem. W stylu nowoczesnym pozwólmy sobie na niecodzienne zestawienia, wbrew pozorom niepasujące do siebie elementy. Bądźmy jednak ostrożni, aby nie doprowadzić do efektu kiczu.

Eleganckie i stylowe krzesła

Kolorystykę stołu oraz krzeseł można wybrać na dwa sposoby. Pierwszy to spójna kompozycja z pozostałą aranżacją wnętrza. Jasne krzesła będą uzupełnieniem komody czy regału w podobnym odcieniu lub beżowej kanapy.

Jeśli salon urządzony jest w stylu klasycznym to również krzesła powinni nawiązywać do takiego wystroju. Tradycyjne modele mebli obite wzorzystymi tkaninami będą w sam raz. Innym, ciekawym pomysłem jest oddzielenie obu stref poprzez odmienną kolorystykę.

W takim wypadku przestrzeń salonu dzielimy na jasną część wypoczynkową salonu i ciemniejszy kącik jadalny lub na odwrót. Pozwoli to z łatwością wyodrębnić poszczególne strefy. Różne kolory nie powinny iść w parze z różnicą w stylach. Ten powinien zostać taki sam dla całego wnętrza.

Pozwoli to zachować estetyczną spójność w salonie. Jeśli pokój jest urządzony w stylizacji minimalistycznej lub skandynawskiej bardzo efektownie wyglądać będą krzesła o nietypowych kształtach lub kontrastujących kolorach.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę mirat.eu

  1. Stolik kawowy – bohater pierwszego planu
  2. Lakierowanie czy olejowanie drewna? Co jest lepsze
  3. Jak zaplanować łatwy w sprzątaniu dom?

Originally posted 2017-04-04 14:39:42.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wpływ muzyki na zdrowie

Dobroczynny wpływ muzyki na zdrowie

ray ban

Kultowe modele okularów – Ray Ban Aviator oraz Ray Ban Wayfarer