w

Rolety okienne i ich trwałość – jak jest naprawdę?

Dobrej jakości rolety mogą służyć latami, nieustannie spełniając swoje zadanie, a przy tym wyglądać bardzo estetycznie.

Rolety okienne z każdym rokiem coraz bardziej wypierają z naszych domów i mieszkań firanki oraz zasłony. Zapewniają wnętrzom nowoczesny wygląd, a dbanie o nie nie jest tak kłopotliwe. Zdejmowanie firan i zasłon, pranie, prasowanie, a następnie ponowne wieszanie bywa wysoce czasochłonne. Rolety są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu, co szczególnie mocno doceniają osoby zapracowane, a przede wszystkim alergicy.

Rodzaje rolet wewnętrznych

Z uwagi na duże zainteresowanie klientów, a także ich różnorodne oczekiwania, producenci rolet mają obecnie wiele różnorodnych modeli do zaoferowania.

Wśród nich wyróżniamy: mini rolety, rolety w kasecie, rolety wolnowiszące, rolety rzymskie, rolety dzień noc oraz rolety plisowane i rolety dachowe.

Sprawdź jak bardzo różnią się między sobą i ile wariantów znajdziesz w profesjonalnym sklepie Karnix https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html.

Rolety mini, kasetowe, dzień noc oraz plisowane montowane są do ramy lub listwy okiennej. Część z nich można przykleić i jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie chcą wiercić dziur. Jeżeli zależy Ci na roletach zakładanych na ramy okienne, kiedy te są jeszcze na gwarancji, to właśnie decyzja o bezinwazyjnym montażu będzie najwłaściwsza. Innym rozwiązaniem są rolety wolnowiszące, które mocuje się bezpośrednio do ściany lub sufitu.

Pamiętaj, że rolety poza swoją funkcjonalnością mogą być jednocześnie świetnym elementem uzupełniającym aranżację całego wnętrza. Interesuje Cię zagadnienie, wiosenne dekoracje okien, czyli jakie rolety wybrać? Sprawdź oferty firmy Karnix i zainspiruj się.

Czy rolety okienne są trwałe?

Firany i zasłony służyły kiedyś latami. Jak natomiast wygląda sytuacja w przypadku rolet? Jeśli są odpowiednio traktowane, czyszczone, impregnowane, podobnie pozwolą Ci się nimi cieszyć przez długi czas. Oczywiście wiele zależy od tego, czy będą to rolety dobrej jakości. W tym temacie nie powinieneś oszczędzać, by uniknąć niespodziewanej awarii.

Jeśli zależy Ci na wysokiej trwałości rolet, dobrze jest, by zostały one przykręcone. Przy normalnym użytkowaniu, te klejone modele, nie sprawiają kłopotu, jednak jeśli posiadasz dzieci lub zwierzęta domowe, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór rolet przykręcanych do ramy, sufitu lub ściany.

Szukając dobrych, wytrzymałych rolet, rozważ rolety rzymskie. Należą one do kategorii rolet wolnowiszących.  Jeżeli zależy Ci na tym, by materiał zawsze był czysty, dobrze wyglądał i nadawał Twojemu wnętrzu stylu, wybierz spośród ciekawych wzorów rolet rzymskich. Tkaninę możesz zdejmować do prania, a gdy ulegnie zniszczeniu, wymienisz ją na nową, co da Ci możliwość zmiany wystroju i jednocześnie będzie tańszą opcją, niż zakup całkiem nowej rolety.

Jak czyścić rolety?

Aby długo mogły Ci służyć i wciąż były w doskonałym stanie, wymagają one odrobiny zaangażowania z Twojej strony. Niezależnie od tego jakiego rodzaju rolety wybierzesz, powinieneś pamiętać o regularnym odkurzaniu ich. Korzystaj do tego celu z delikatnej miotełki lub odkurzacza na wolnych obrotach i małej, okrągłej końcówki z włosiem. Raz na pół roku dobrze byłoby wyczyścić rolety na mokro. Wystarczy je w tym celu zamoczyć w wodzie z odpowiednim, delikatnym detergentem lub przetrzeć wilgotną szmatką.


 1. Rolety rzymskie – co warto o nich wiedzieć?
 2. 4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie rolety typu SCREEN
 3. Nie tylko żaluzje i firanki – nowoczesne dekoracje okienne

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Przedszkolaki pod żaglami

  szczepienia przeciw grypie

  Szczepienia przeciw grypie: kto może zaszczepić się na grypę w pierwszej kolejności