w ,

Wykładzina dywanowa − projektantka radzi jak wyczarować przytulne wnętrze

W trakcie aranżacji wnętrz warto śledzić panujące trendy, które czasem diametralnie się zmieniają. Dla wszystkich zdezorientowanych mamy jednak pocieszenie − w tym szaleństwie jest metoda! Magdalena Szadkowska – manager kolekcji KOMFORT  – podpowiada, na jakie podłogi warto się zdecydować, aby wykreować modną i przytulną atmosferę w każdym domu dzięki wykładzinie dywanowej.

Podłoga we wnętrzu stanowi bazę, dlatego myśląc o remoncie lub urządzaniu zupełnie nowej przestrzeni, trzeba zacząć właśnie od tego obszaru. Decydując się na określony rodzaj pokrycia podłogowego, nadajemy pomieszczeniu styl, który później będziemy konsekwentnie uzupełniać pozostałymi elementami. − mówi Magdalena Szadkowska, manager kolekcji KOMFORT. − Miękkie, ciepłe wykładziny dywanowe to najlepsze rozwiązanie, kiedy myślimy o przytulnej aranżacji sypialni, salonu czy pokoju dziecka – dodaje ekspertka.

Według badań przeprowadzonych przez Centrum Badań i Analiz Rynku ASM na zlecenie sieci sklepów KOMFORT i producentów wykładzin  − 72% respondentów zauważyło, że obecność wykładziny dywanowej w pokoju zapewnia przytulną atmosferę!

Około 80% z nich uznało również, że miękkie pokrycie podłogowe to świetna metoda na ocieplenie i wyciszenie pomieszczenia. W trakcie badań biometrycznych, mierzących reakcję na przedstawiony materiał, zanotowano, że wykładzina dywanowa wyzwala u badanych pozytywne emocje, takie jak stan rozmarzenia, relaksu i szczęścia.

Posiadając taką wiedzę, w oparciu o panujące trendy, możemy wyczarować niepowtarzalne aranżacje, dzięki którym czas spędzany w domu stanie się prawdziwą przyjemnością. Różnorodność wzornictwa, barw i nowoczesnych materiałów pozwala na wykreowanie designerskiego, rodzinnego i funkcjonalnego stylu.

Baw się kolorem!

Przed nami czas żywych aranżacji, intensywnych barw i wzorów, które idealnie wkomponują się między innymi w minimalistycznie urządzone wnętrza. − Ten sezon należy do odważnych. Inspiracja modernizmem i latami 60-tymi pozwala na dowolne miksowanie wyrazistych kolorów i łączenie ich w oryginale, geometryczne kompozycje – mówi Magdalena Szadkowska i podkreśla, że zdecydowane barwy działają na nas energetyzująco.

WYKLADZINA DYWANOWA WYŁADZINA DO DOMU, WYKŁADZINA DO DOMU (2)

WYKLADZINA DYWANOWA WYŁADZINA DO DOMU, WYKŁADZINA DO DOMU (11)

WYKLADZINA DYWANOWA WYŁADZINA DO DOMU, WYKŁADZINA DO DOMU (11)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

WYKLADZINA DYWANOWA WYŁADZINA DO DOMU, WYKŁADZINA DO DOMU (11)

 

Ciepła tonacja w puszystym wydaniu nie tylko pobudza, ale jednocześnie kreuje atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. Dla amatorów chłodniejszych wnętrz istnieje natomiast bogata oferta wykładzin dywanowych w odcieniach głębokiej zieleni, granatu czy fioletu. Takie pokrycie podłogowe może być głównym punktem aranżacji i przydać jej niezwykłej elegancji.

To kolor gra pierwsze skrzypce i pomaga tworzyć nowe, oryginalne przestrzenie – niedużym kosztem, dosłownie w kilka chwil. Osobom odważniejszym polecane jest łączenie kontrastowych barw – ciepłych z zimnymi. Taki zabieg pozwoli w łatwy sposób zróżnicować funkcje poszczególnych pomieszczeń.

Postaw na ponadczasowy styl

Zróżnicowany świat mody ma dla nas również propozycję bardziej stonowaną, idealną dla osób ceniących klasyczne i minimalistyczne rozwiązania. Do salonów znajdziemy szeroką gamę neutralnych, spokojnych kolorów − tym razem w zupełnie nowej odsłonie. Wełniane „eko friendly” wykładziny pomogą stworzyć oryginalne, zrównoważone koncepcje pomieszczeń, gdzie moda i natura idą w parze. – Produkty wykonane z naturalnych surowców często pochodzą z recyklingu. To prawdziwy zwrot ku rzemieślniczym korzeniom. Dbałość
o etyczne aspekty produkcji pozwala na aranżację wnętrza nie tylko w piękny, ale  i odpowiedzialny sposób
– mówi Magdalena Szadkowska. Białe, beżowe i szare pokrycia podłogowe, występujące w wielu różnych odcieniach znakomicie rozświetlą pokoje. Uzupełniając wystrój salonu jasną, miękką wykładziną, możemy nadać wnętrzu relaksujący
i delikatny charakter. Ekspertka dodaje jednocześnie, że niezależnie od stylu na jaki się zdecydujemy, najważniejsza jest konsekwencja. Mieszkanie bądź dom jest w końcu wizytówką właściciela.

Wspomniane wcześniej wyniki badań mówią same za siebie. Wykładzina dywanowa to rozwiązanie cenione przez wielu Polaków. Poziom zadowolenia z wyboru takiego pokrycia podłogi oscyluje wokół 80%! Modne wzornictwo, bogata kolorystyka i funkcjonalność tego rodzaju powierzchni to jedne z wielu czynników, które motywują nas do tworzenia ciepłych
i nowoczesnych pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź jak płacić mniej za OC

bielizna sloggi majtki sloggi

Bielizna Sloggi dostępna w drogieriach Rossmann