wybór grafiki na ścianę
w

Praktyczne rady, dzięki którym wybierzesz idealną grafikę do swoich wnętrz

Już niewielkie akcenty w domu mogą sprawić, że wnętrza nabiorą charakteru i pojawi się w nich życie. Z tego powodu tak wiele uwagi przykładamy do pozornie nieistotnych elementów takich jak ozdobne doniczki, poduszki czy obrazy. Te pojedyncze przedmioty same w sobie nie mają wielkiego znaczenia, ale już w zestawieniu z całą aranżacją potrafią odmienić wnętrze. Jednym z dodatków, które znajdują się niemal w każdym domu, są różnego rodzaju obrazy czy plakaty. I choć nie ma jednego idealnego przepisu na  wybór grafiki na ścianę, to przed zakupem plakatu czy obrazu warto wziąć pod uwagę kilka przydatnych wskazówek.

To Ty podejmiesz najlepszą decyzję

Może to niekonwencjonalny początek poradnika. Zwykle pierwsza, najważniejsza zasada brzmi bowiem „najpierw pomyśl o funkcjonalności, a dopiero potem o estetyce”. To rozwiązanie rzeczywiście może się sprawdzić, gdy wybierasz szafę czy dywan, ale już niekoniecznie, gdy masz przed sobą wybór grafiki na ścianę. W końcu – jak to już było powiedziane we wstępie – grafika odgrywa właściwie tylko rolę estetyczną.

Z tego powodu musisz pamiętać, że nawet najlepszy poradnik na niewiele się zda, gdy wybrany na jego podstawie plakat czy obraz nie przypadnie Ci do gustu. Pamiętaj, że ostatecznie to Ty masz czuć satysfakcję z wystroju wnętrza i czuć się w nim dobrze, bo to Ty – a nie autor jakiegokolwiek poradnika – będzie mieszkać w Twoim domu. Wszystkie poniższe rady traktuj więc raczej jako przydatne wskazówki, a nie jak wyrocznię. I jeśli chcesz podejść do wyboru, biorąc pod uwagę tylko Twoje odczucia, możesz zacząć od szukania inspiracji w internecie.

Jakiej wielkości ma być obraz?

Jeśli wiesz już, że najważniejsze są Twoje wrażenia estetyczne, to warto przejść już do kwestii praktycznych. Przede wszystkim obrazy i plakaty goszczą teraz w niejednym domu czy mieszkaniu. Coraz częściej pojawiają się także w biurach, gabinetach czy innych tego rodzaju miejscach. A tam gdzie popyt, jest i podaż, co oznacza, że aktualnie wybór grafiki na ścianę jest ogromny. Ułatw więc sobie zadanie i przynajmniej zawęź poszukiwania do konkretnego rozmiaru plakatu. Do wyboru masz w sumie:

  • Ponadgabarytowe – grafiki o długości przekraczającej 100 centymetrów. Sprawdzą się tam, gdzie zależy Ci na zwróceniu uwagę na ścianę i gdzie to właśnie ona ma stanowić główną dekorację
  • Duże – grafiki o długości 80-100 centymetrów. Czasami występuje w połączeniu z małymi elementami umieszczonymi po jej dwóch stronach.
  • Średnie – 60-70 centymetrów długości. Tego rodzaju grafiki mogą funkcjonować zarówno samodzielnie, jak i być łączone w grupy. Jeśli zdecydujesz się na to drugie rozwiązanie, zadbaj o symetrię przestrzenigrafika na ścianę plakaty
  • Małe – poniżej 60 centymetrów grubości. To już grafiki, które praktycznie zawsze występują w połączeniu z innymi. Często nawet sprzedawane są już w zestawie, co znacznie ułatwi Ci zadanie doboru pasujących do siebie elementów.wybór grafiki na ścianę

 

wybór grafiki na ścianę

Wybór grafiki na ścianę na dwa sposoby

Jeśli decyzja o wielkości grafiki została już podjęta, to teraz czas na poszukiwania idealnego plakatu czy obrazu. O ile nie jesteś zwolennikiem szukania idealnej grafiki w oparciu o inspiracje w internecie, to masz jeszcze dwa inne rozwiązania – wybór kolorystyczny lub tematyczny.

Jeśli chodzi o wybór grafiki na ścianę pod kątem kolorystycznym, to możesz po prostu kierować się barwami już dostępnymi w pomieszczeniu. W ten sposób obraz dopełni całości, wkomponuje się w wystrój, a nawet sprawi, że aranżacja stanie się bardziej spójna. Najlepiej, by jego tło było zbliżone do koloru ściany. Możesz też postawić na całkowite przeciwieństwo. Jeśli na przykład lubisz nowoczesną aranżację wnętrz i urządzasz pokój w stylu industrialnym czy skandynawskim, to obraz może być jednym z niewielu wyrazistych elementów. Wówczas możesz zdecydować się właśnie na kontrast i wybrać taką grafikę, która przyciągnie wzrok i nada wnętrzu nieco charakteru.

ZOBACZ TEŻ: Jak odmienić swój dom za niewielką cenę?

 

Druga opcja to wybór tematyczny. Może Ci się wydawać, że trudno o wnętrze utrzymane w konkretnej tematyce, ale jest wręcz przeciwnie. Być może zupełnie nieświadomie udało Ci się takie stworzyć. Pokój utrzymany jest w czarno-białych barwach? Tu możesz pozwolić sobie na awangardę. A może we wnętrzu dominują pastelowe kolory? W takim razie świetnie sprawdzi się plakat przedstawiający kwiaty czy barwne słodycze. A może jesteś miłośnikiem minimalizmu? W takim razie przejrzyj propozycje plakatów z inspirującymi napisami czy geometrycznymi kształtami.

spersonalizowana mapa nieba

 

 

Spersonalizowana mapa nieba do kupienia tutaj


Sprzątanie po remoncie

Jaki kominek do salonu 30 m2?

Ława z szufladami – sposób na ograniczoną przestrzeń w salonie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jak oszczędzać

Bądź Smart, kupuj z Bonusem

czy rozmiar ma znaczenie

Większy nie zawsze znaczy lepszy – kiedy rozmiar penisa ma znaczenie?