w

Fioletowe dodatki we wnętrzach

Rok 2018 upływa pod znakiem Ultra Violet – koloru, który został wybrany przez Instytut Pantone odcieniem przewodnim sezonu. Wyrażająca ogromną kreatywność, innowacyjność, indywidualizm oraz oryginalność, barwa ta stanowi idealne rozwiązanie kolorystyczne dla wyposażenia wnętrza, intensywnie ożywiając oraz nadając mu szlachetnego i unikalnego charakteru. Mając na uwadze aktualne trendy, Dorota Jaguś – ekspert Bonami.pl zaprezentuje nam kilka pomysłów na to, jak wprowadzić ten intrygujący kolor do aranżacji pomieszczenia.

Dzięki wnikliwym analizom psychologicznym ekspertów z Instytutu Pantone, co roku wybierany jest kolor, który stanowi podstawę dla wiodących trendów nie tylko w ubiorze, ale również w stylizacjach wnętrzarskich. W 2017 królował odcień Greenery, odzwierciedlający spokój oraz ekologiczne podejście do życia. Aktualnie, najbardziej preferowaną barwą stał się Ultra Violet, mający odzwierciedlać dynamiczne zmiany zachodzące we współczesnym świecie. „Jako odniesienie do tajemnicy wszechogarniającego kosmosu oraz artystycznego geniuszu, kolor Ultra Violet symbolizuje nieograniczone możliwości twórcze i towarzyszący temu rozwój duchowości. – mówi Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl i dodaje – Nawiązuje on również do aranżacji wnętrz, dlatego meble oraz dodatki oferowane przez marki współpracujące z Bonami.pl umożliwiają kreatywne szaleństwo podczas procesu dekorowania pomieszczenia, zachowując przy tym elegancję i dobry smak”.

Salon w barwach elegancji

Ultra Violet to kolor, który dzięki swojemu głębokiemu i intensywnemu odcieniu stanowi unikalny akcent wnętrza. Choć przez wielu uważany jest za aranżacyjne wyzwanie, jego odpowiednie wykorzystanie nie tylko wprowadza do stylistyki pomieszczenia intrygującą szlachetność oraz wyrafinowanie, ale również sprawdza się w aranżacjach nawiązujących do stylu glamour. „Z racji przynależenia odcieni fioletu do kolorów królewskich, decyzja o ich wykorzystaniu w dekorowaniu salonu będzie idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących wykwintnych i unikalnych pomysłów dla swoich wnętrz. – podpowiada Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl – Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą marki Jalouse Maison oraz Guy Laroche, które oferują meble charakteryzujące się eleganckimi formami pokrytymi modnym odcieniem fioletu. Sofa dwuosobowa Jalouse Maison Elisa i narożniki Guy Laroche Passion mogą być nie tylko ciekawą ozdobą salonu, ale także gwarancją wysokiego komfortu użytkowania.” Oprócz tego, interesującym uzupełnieniem stylizacji glamour są fotele niemieckiej marki Max Winzer – Aurora Velor, Agnetha Suede, Livia oraz Loriss. Dzięki ponadczasowemu wzornictwu retro, bez przeszkód wpasują się w elegancką aranżację wnętrza.

Szyk oraz moda na Ultra Violet mieszczą się również w stylu minimalistycznym. Intensywność barwy łączona jest z nowoczesnymi fasonami mebli wypoczynkowych, co staje się istotnym akcentem w projektach marek Mazzini Sofas, Helga Interiors oraz Magis. Oferowane na Bonami.pl sofy, fotele i podnóżki w kolekcjach Toscane i Nolan wyróżnia nie tylko nowoczesna elegancja zawarta w prostych kształtach, ale także uniwersalność oraz wysoka funkcjonalność codziennego użytkowania. Ponadto, uzupełnieniem całości stylizacji mogą być wazony Hammershoi od Kähler Design lub metalowa półka ścienna w kształcie napisu LOVE marki Mi piace molto.

Kolor odpoczynku

Sypialnia to pomieszczenie, które pełni funkcję nie tylko miejsca przeznaczonego do spania, ale także azylu chroniącego przed światem zewnętrznym oraz pozwalającym na regenerację ciała oraz umysłu. Dzięki wyborowi odpowiedniego wyposażenia i kolorystyki, klimat wnętrza sypialni wpływa na prawidłowy odpoczynek oraz samopoczucie. „Mając na uwadze fakt, iż barwa Ultra Violet odnosi się w swojej symbolice również do kwestii medytacji oraz wytchnienia od nadmiaru bodźców zewnętrznych, wybór tego koloru staje się dobrym rozwiązaniem w aranżacjach przestrzeni sypialni.” – mówi Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl – „W tej kwestii Bonami.pl ma do zaoferowania szereg interesujących mebli i dodatków w kolorze Ultra Violet, które idealnie dopasują się do każdego wystroju pomieszczenia.” Przykładem ciekawego elementu uzupełniającego przestrzeń sypialni jest fioletowy fotel wiszący Swingy In od czeskiej marki Linda Vrňáková. Jak przyznaje sama projektantka, został on stworzony z powodu odczuwania ciągłego zmęczenia oraz potrzeby odnalezienia miejsca na medytację. Dzięki inspiracji sprawdzoną, czeską metodą rehabilitacji, mebel wypełniono piłeczkami do masażu, gwarantującymi wysoki komfort oraz łatwość użytkowania. Innym rozwiązaniem dopasowanym do aktualnych trendów wnętrzarskich są nowoczesne szafki nocne Componibili od Kartell, materiałowe pudełka Intertrade Alfa oraz zestaw wieszaków na spodnie Domopak Living, które pozwalają na funkcjonalne i stylowe przechowywanie rzeczy w sypialni. Warto również wspomnieć o wszelkich dodatkach uzupełniających wystrój, czyli np. designerskich budzikach LED Gingko Gravitry Cube i LEGO® Brick, przepięknej pościeli z etnicznymi wzorami Antigua lub kwiatowych misach ceramicznych Green Gate Kallia, dostępnych na Bonami.pl

W tym roku prawdziwe szaleństwo aranżacyjne zapewnia nam Ultra Violet – kolor, który w swej symbolice odnosi się do nieposkromionych działań twórczych. Dzięki Bonami.pl możemy być pewni, że zostaną nam zapewnione idealne narzędzia do prawdziwej zabawy formą i kolorem, bez strachu o utracenie elegancji i dobrego smaku.

Originally posted 2018-03-18 17:36:05.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Onyks, malachit, howlit – co symbolizują?

    Jak przywrócić skórze promienny wygląd po zimie?